Açlık grevi-Alanya

Antalya Çağdaş Hekimler > Açlık grevi-Alanya

Bugün Alanya L Tipi Cezaevi’nde incelemelerde bulunmak açlık grevinde

olanlarla görüşmek ve muayene etmek üzere Çağdaş Hekimler Grubundan Dr.Ali Rıza Yıldırım, Dr.Erdal Gilgil, Dr.Metehan Akbulut, Dr.Taha Karaman; Çağdaş Hukukçular Derneği Şube Başkanı Av. Nusret Gürgöz yönetim kurulu üyeleri Av.Hasan Kemal Elban, Av. Hadi Cin ve KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Mustafa Ayar Alanya’ya  gitti.

Cumhuriyet Savcısı ile yapılan  görüşmenin ardından hükümlü/tutuklularla avukatlar  haricindeki beş kişi “..sağlık durumlarına ilişkin olarak, Hükümlü ve Tutukluların Ziyaret Edilmesine Dair Yönetmeliğin 9/4 maddesi uyarınca “ görüşme izni verilmesi için dilekçe ile başvurdu.

Yaklaşık 30 dakika sonra verilen cevabi yazıda ilgili yönetmeliğin 9. Maddesi gereği talebimizin uygun görülmediği; aynı yönetmeliğin 26.maddesinin 1. Fıkrası uyarınca görüşme talebinde bulunabileceğimiz yazılı olarak tebliğ edildi.

ÇHD,SES ve KESK heyeti adına yazılı olarak 16.11.2012 tarihi için tekrar talepte bulunan  dilekçe Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Adalet Bakanlığı’na iletildi.

ÇHD Şube Başkanı Av.Nusret Gürgöz cezaevinde üç hükümlü/tutuklu ile görüşme yaptıklarını ve Alanya L Tipi Cezaevinde şu anda 13 kişinin açlık grevinde olduğunu belirtti. Av.Gürgöz, “bunlardan üçü 26. gündeleri. Diğerleri ise greve yeni başlamışlar.” diyerek ilk izlenimlerinin ciddi bir sağlık sorunları olmadığı yönünde olduğunu söyledi.

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın