Bir Hekim Birliği Klasiği

Antalya Çağdaş Hekimler > Bir Hekim Birliği Klasiği

Hekim haklarını dillerinden düşürmüyorlar, ama hekimler ve hekim hakları için hiçbir somut çalışma yapmıyorlar.

Bir değil, üç değil, ağırlığı elinde bulunduran ağırlıkla AKP+MHP+İP birliği olan Hekim Birliği tam altı aydır Antalya Tabip Odası yönetiminde.

Antalya Tabip Odası imzası ile aşağıdaki Basın bildirisi bugün e-postalarımıza gönderildi. Hekim Birliği üyelerince kaleme alınan basın bildirisi yine suya sabuna dokunmadan, dostlar alışverişte görsün misali kaleme alınmış.

19 (ondokuz) meslektaşımızın görevine son verildi…..Hekim Birliği ise sadece diliyor…vurguluyor ve inanıyor…

Sorunları yaratanlarla onlara biat edenlerin, destek verenlerin sorunları çözmesi ya da çalışma yapmasını zaten beklemiyoruz.
Daha önceleri defalarca belirttiğimiz gibi ağırlıkla AKP+MHP+İP birliği olan Hekim Birliği üyeleri tamda kendilerine verilen görevin gereğini yerine getiriyorlar. Üstelik eksiksiz bir şekilde.

Sayın Meslektaşımız,

Kanun Hükmünde Kararname ile kamu görevlerine son verilen Sağlık Bakanlığı görevlileri hakkındaki basın bildirimizi aşağıda bilgilerinize sunarız.
Antalya Tabip Odası

Basına ve Kamuoyuna/02.11.2016

29 Ekim 2016 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan 675 sayılı KHK ile on binin üzerinde kamu görevlisinin görevine son verilmiştir. Yedisi odamız üyesi, 19 hekimin de aralarında bulunduğu 52 sağlık çalışanı Antalya‘dandır. Son KHK ile birlikte, Sağlık Bakanlığından atılan devlet görevlisi sayısı beş bine yaklaşmıştır. 2000 civarında da açığa alma olduğu ifade edilmektedir.

Görevden almalar sırasında; kişilere hangi fiil ile suçlandığı bildirilmemekte, ifade ve savunmaları alınmamakta, cezalandırmaya konu somut kanıtların ne olduğu ortaya konmamaktadır. Hatta geçmişte yasal olan fiiller, şu an geriye dönük suç olarak değerlendirilmektedir.

Terör faaliyetlerine katıldığı somut kanıtlarla desteklenenler, kim olursa olsun cezalandırılmalıdır.

Ancak; meslektaşlarımız ve bizlerde hukuk ve adalete güveni sarsacağı, terörle mücadeleyi sulandırarak zayıflatacağı izlenimi bırakan uygulamalara son verilmesini diliyoruz.

Antalya Tabip Odası olarak, masumiyet karinesine dikkatin önemini bir kez daha vurguluyoruz.

Toplumca ihtiyacımız olan barışın, ancak yaşamsal önemi olan evrensel hukuk içinde kalınarak sağlanacağına inanıyoruz.

Saygılarımızla

Antalya Tabip Odası

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın