Doç.Dr.İlker Belek Yalnız Değildir

Antalya Çağdaş Hekimler > Doç.Dr.İlker Belek Yalnız Değildir

Doç. Dr. İlker Belek ile dayanışmak için 27 Şubat 2014 Perşembe saat 10’00’da

Antalya İdare Mahkemesindeyiz.

 

Çağdaş Hekimler

Akdeniz Üniversitesi Öğretim Elemanları Derneği Yönetim Kurulu , 27 Şubat günü saat 10’00’da ise Antalya İdare Mahkemesinde görülecek olan Doç. Dr. İlker Belek’in davasına katılım ve dayanışma çağrısı yaptı. Konu ile ilgili yönetim kurulu tarafından yapılan çağrı

Değerli Akdeniz Üniversiteliler;
Tıp Fakültesi Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. İlker BELEK’in Derneğimiz Yönetim Kurulu üyesi olarak Derneğimizin kampüs içinde ikinci bir mescidin Tıp Fakültesi Morfoloji binasında açılmasını eleştiren, üniversite kaynaklarının bütün öğrencilerin, derslik, laboratuar, yemekhane gibi ortak gereksinimleri için harcanmasını isteyen basın açıklamasını okuması nedeniyle soruşturmaya maruz kalması ve sonuçta kademe ilerlemesinin durdurulması cezası alması süreci daha önce sizlerle paylaşmış ve hep birlikte yaşanan hukuksuzluğa, baskıya hayır demiştik.
Söz konusu soruşturma, kimliklerine ulaşılamayan sadece isimden ibaret olan üç kişinin verdiği dilekçe nedeniyle Rektörlükçe açılmıştı. Şikayet dilekçelerinin eki olan CD’nin Akdeniz Üniversitesinden öğretim üyelerinin oluşturduğu “onurlu akademisyenlik” isimli e grubun yazışmaları izlenerek ve bizzat soruşturmacının e posta adresinden indirilip kaydedilerek oluşturulduğu alınan cezaya karşı yürütülen hukuk mücadelesi sürecinde soruşturma dosyasına ulaşılınca anlaşılmıştır. Böylece suç ve cezanın yönetim kadrolarınca oluşturulduğu ortaya çıkmıştır.
Soruşturmacı da kendisinin oluşturduğu belgelerle ortaya çıkmış dosyanın soruşturmasını sürdürmeye içine sindirebilmiştir. Ancak Akdeniz Üniversitesi Etik Kurulu, Soruşturmacının, soruşturma dosyasındaki şikayet dilekçesinin ekindeki CD’de kendi e posta adresinden Doç Dr. İlker Belek’e ait yazışmaların kaydedilmiş olmasına rağmen soruşturmayı kabul edip sürdürmesini etiğe aykırı bulmuştur. Ayrıca soruşturmacı ve Rektör hakkındaki disiplin ve ceza soruşturmaları da devam etmektedir.
27 Şubat günü saat 10’00’da ise Antalya İdare Mahkemesinde Doç Dr. İlker Belek’in hukuk dışı bir soruşturma süreci sonunda, düşünce ve ifade özgürlüğüne bütünüyle aykırı cezalandırma işleminin iptali görüşülecek ve ardından karar verilecektir
Bu nedenle sizleri Doç. Dr. İlker Belek’in, 27 Şubat 2014 günü saat 10.00’da Antalya 2. İdare Mahkemesindeki duruşmasına çağırıyoruz.
Saygılarımızla.
Yönetim Kurulu

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın