Güneş Balçıkla Sıvanabilir mi?

Antalya Çağdaş Hekimler > Güneş Balçıkla Sıvanabilir mi?

Kendi deyimleriyle 2002 yılından bu yana Antalya Tabip Odası’nı yöneten Hekim Birliği grubuna yönelik Hekimsiz Tabip Odası ve  Mevzubahis olan Vatan da,… başlıkları iki eleştiri yazısı yazarak, son derece açık/yalın sorular sormuştum. Tamda beklendiği gibi bu ekipten evlere şenlik bir “Zorunlu Cevap” geldi.

 

-Antalya Hekim Meclisi dağıtılarak hekimlerin odası olunabilir mi?  YANIT YOK

-Ön koşulsuz bütün hekimlerin katılımına açık Periyodik Genişletilmiş Yönetim Kurulu Toplantıları iptal edilerek hekimlerin odası olunabilir mi?   YANIT YOK

-İlçelere, hastanelere, sağlık ocaklarına, kurum tabipliklerine… adım atmadan, hekimleri işyerlerinde ziyaret etmeden, sorunları yerinde tespit etmeden,.. hekimlerin odası olunabilir mi?  YANIT YOK

-Tabip Odası Komisyonlarını toplamadan üstelik odamızda çalışmak isteyen hekimleri dışlayarak/uzaklaştırarak hekimlerin odası olunabilir mi? Yanıt: Siz iş yapmak istediniz de biz mi engel olduk? Olanları anlatmaya ne bizim örgüt terbiyemiz uygun nede buradaki sayfalar yeter. Verdiğimiz dilekçeler ise tabip odamızda kayıtlı. Üstelik kağıt üstünde bile olsa  Pratisyen Hekimlik,İşyeri Hekimliği,Özlük Hakları,Özel Hekimlik,Halk Sağlığı ….vb. tabip odamızın çalışan tek bir komisyonu yok?

-Sağlıkta Dönüşüm Programının uygulayıcısı Recep Akdağ ile yani AKP ile bir arada durup (aynı listede bize karşı TTB Kurullarına aday olup) Sağlıkta Dönüşüm Programı karşıtı olunabilir mi? Yanıt:2002 yılında ki Haziran TTB MK seçimlerinde, AKP isimli bir parti iktidarda değildi. Recep Akdağ Milletvekili değildi ve biz ismini dahi duymamıştık. Özürleri kabahatlerinden daha büyük…

-IMF, Dünya Bankası ile birlikte aynı şeyler söylenerek ve yapılarak antiemperyalist olunabilir mi?   YANIT YOK

-Cumhuriyet ve kazanımları için kim ya da kimler tehdit oluşturmaktadır? Yani TTB’mi tehdittir?   YANIT YOK

Hangi ruh hali ve amaçla yazıldığı son derece net olan, her zamanki gibi yalan, karalama, iftira  üzerine kurgulanmış sözüm ona  ” Zorunlu Cevap”  olsa olsa yazanların bir kısım psikolojik ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikte. Yoksa ne eleştirilerimle bir ilgisi var, ne de sorularıma yanıt veriliyor. Aslında bu ekibin yürütücüleri göndermeden önce son bir kez sorularımı ve sözüm ona  verdikleri cevapları alt alta yazıp okusalardı; böyle bir yazı yazmakla ne gibi bir duruma düştüklerinin farkına varmış olurlardı.

Bu ekibin her iki yazıda sorduğum evet veya hayır sadeliğinde yanıtlanabilecek sorulara yanıt vermek yerine yine yalanlara, iftiralara, çarpıtmalara başvurmaktan geri durmaması aslında son derece normal.

Çünkü, bu ekibin hekim hakları da dahil olmak üzere hemen hemen hiçbir  konuda söyleyebilecek  bir fikri yok.

Çünkü, olanları unutturmak olmayanları varmış gibi göstermeye çalışmaktan başka yapabilecekleri bir şey yok.

Çünkü, yalanla dolanla kafaları karıştırmaya çalışmaktan başka yapabilecekleri bir şey kalmadı.

Çünkü, suçlular. Çünkü suçlu olduklarını kendileri de biliyor ve asıl bunun hatırlanmasını hatırlatılmasını, istemiyorlar; devam edebilmelerinin tek yolunun  gerçekleri gizlemek ve çarpıtmak olduğunu da çok iyi biliyorlar.

Bu ekibin saçma sapan iddialarına elbette yanıt vermek gerekmiyor. Üstelik “Zorunlu Cevap” ta iddia ettiklerinin Çağdaş Hekimler ile hiç bir ilgisinin olmadığını kendileri de çok iyi biliyor. Ancak bu tür yazılara yanıt verilmedikçe, yazdıklarının doğru olabileceğine  en azından kendi kendilerini inandırma olasılıkları hiç de az değil.

Güneşi Balçıkla Sıvayamazsınız

Teşbihte hata olmaz; Hekim Birliği Grubunun yürütücüleri, takkeniz bu konuda da düşmüş ve keliniz görünmüştür. Güneşi balçıkla sıvayamazsınız; ne kadar gizlemeye çarpıtmaya çalışırsanız çalışın her şey apaçık ortada. Mesleğimiz, Onurumuz, Özlük Haklarımız, Sağlık Hakkı, Ülkemiz… için çalışmadığınız/mücadele etmediğiniz ve neden hekimleri tabip odamızdan uzak tutmaya çalıştığınız tüm meslektaşlarımız tarafından artık çok iyi biliniyor.

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın