İnsanlığa Ses Veriyoruz

Antalya Çağdaş Hekimler > İnsanlığa Ses Veriyoruz

İçerde ve Dışarıda İnsanlığa Ses Veriyoruz! Savaşı Durduralım!

Çağdaş Hekimlerin de katıldığı ve bir çok demokratik kitle örgütü tarafından desteklenen yürüyüşte “İçerde ve Dışarıda İnsanlığa Ses Veriyoruz! Savaşı Durduralım!” pankartı taşındı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN BU LİNKİ TIKLAYINIZ

KESK Antalya Şubeler Platformunun çağrısıyla toplanan yüzlerce kişi IŞİD çetelerinin Kobane saldırılarını ve son iki gündür IŞİD protestolarında yaşanan polis şiddetini protesto etti.

KESK’in grev çağrısıyla Aydın Kanza Parkında toplananların önüne barikat kuran yürüyüşe izin vermeyeceğini belirtti. KESK üyelerinin ısrarı ve kararlı tutumu ile yürüyüşün Yavuz Özcan Parkı’nda sonlandırılması üzerinde uzlaşıldı. Yürüyüş boyunca sık sık “Katil IŞİD İşbirlikçi AKP, Kobane IŞİD’e mezar olacak, Kobane halkı yalnız değildir, Faşizme karşı omuz omuza” sloganları atıldı.

Yavuz Özcan Parkında KESK adına açıklamayı okuyan KESK Antalya Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Mustafa Ayar,” Uluslararası emperyalist güçlerin Ortadoğu’ya ilişkin planlarının maşası olarak devreye soktukları IŞİD başta Irak ve Suriye olmak üzere gittiği topraklara ölüm saçmaya devam ediyor. Bugün IŞİD denilen çete Kürt, Türkmen, Ezidi, Arap, Alevi, binlerce insanı katlediyor, yaşam alanlarından koparıyor, insana yakışır bir yaşam hakkını ellerinden alıyor.” dedi.

“Emperyalizmin hegemonya savaşının parçası olarak gelişen “Yeni Ortadoğu’yu” dizayn etme sürecinde öne çıkan Irak ve Suriye’de bugün iç savaş, emperyalist güdümlü çete IŞİD tarafından kanlı bir katliama dönüşmüştür.” diyen Ayar, “Kobane bugün ateş altındadır. IŞİD çeteleri günlerdir ağır silahlarla saldırdığı, mahallerine kadar girdiği Kobane’de yeni bir soykırıma imza atmaya hazırlanmaktadır. Bugün Kobane’de Kürt halkıyla beraber bütün halklar ve tüm insanlık yaşam ve onur mücadelesiyle karşı karşıyadır” şeklinde konuştu.

Emekçilerin savaş politikalarından yana olamayacağını vurgulayan Ayar, “Kobane’de ölüm-kalım mücadelesi verenlerin katliamına sessiz kalamaz. Çünkü bugün sadece Kobane değil eşit, özgür, demokratik bir ülkede barış ve kardeşlik içinde yaşamak isteyen herkes abluka altındadır. Bir savaşta sadece insanlar ölmez, insanlık da ölür. Sessizlik saf tutmaktır, bizim safımız insanlıktır” ilkesinden hareketle, tüm emek ve meslek örgütlerini, demokrasi güçlerini, emekçileri ve tüm yurttaşlarımızı özgür, demokratik ve barış içinde bir geleceği bugünden kurmak adına mücadeleyi büyütmeye çağırıyoruz” dedi.

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın