Olmak yada olmamak

Antalya Çağdaş Hekimler > Olmak yada olmamak

Hekimliğin değersizleştirildiği bir ülkede
olmak ya da olmamak

Topluma dayalı tıptan vazgeçip piyasanın taleplerine boyun eğen hekimliğe zorlandığımız bir sağlık ortamında yaşıyoruz. Mesleğimizi hiçbir gücün baskısı altında yapmayacağımıza dair Hipokrat yeminimizle başlayan hekimlik yolculuğumuzun, “olmak ya da olmamak” repliğini yazan William Shakespeare’le buluştuğu bir evresindeyiz.

Hekimler olarak bütün meselenin “olmak ya da olmamak” olduğunu, mesleğine, işgüvencesine, ülkesine, çağdaşlığa, demokrasiye, insan haklarına ve herkesin sağlık hakkına sahip çıkan anlayışımızın; piyasanın acımasız kuralsızlığına bizi teslim eden anlayışla karşı karşıya olduğunu biliyoruz.

Hekim emeğinin değerini koruyacak, etkin, demokratik, katılımcı Antalya Tabip Odası için

Örgütleyen, hekimleri birleştiren, hekimlerle tıp ortamının diğer meslek grupları arasında kurumsal ilişkiler yaratan, mücadele ve kazanım perspektifini öne çıkaran bir Antalya Tabip Odası gerekiyor. Ancak mücadele edersek kazanırız.

Mücadele eden bir Antalya Tabip Odası için

ŞİMDİ DEĞİŞİM ZAMANI!

Ülkemizden, sağlığımızdan, geleceğimizden, özlük haklarımızdan, meslek onurumuzdan,… vazgeçmeyeceğiz…

4 Mayıs 2014 Pazar saat:09.00-17.00 arası Turizm Otelcilik ve Uygulama Otelinde gerçekleştirilecek olan Antalya Tabip Odası seçimlerinde bütün meslektaşlarımızı oy kullanmaya ve grubumuzu desteklemeye çağırıyoruz.

ÇAĞDAŞ HEKİMLER

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın