Oyunuza Sahip Çıkın

Antalya Çağdaş Hekimler > Oyunuza Sahip Çıkın

Sayın meslektaşımız, tek bir çağrımız var size: Oyunuza sahip çıkın! Hekim Birliği‘ne verdiğiniz oylara sahip çıkın! Hekim Birliği’ni yönetime taşırken ki beklentilerinize sahip çıkın!

Bu yazıda size Antalya Tabip Odası’nın haldeki durumundan bahsetmeyeceğiz.

—Akdeniz Üniversitesi Rektörlük seçimlerindeki tavırlarına; dolayısıyla katkıları ile seçilen yeni rektörün yaptığı tüm kıyımlar-kadrolaşmalar,… karşısındaki sessizliklerine,

—Tabip Odası Yönetim kurulunda dört arkadaş olmasına rağmen artık olmayan Antalya Devlet Hastanesi’nde yaşanan gelişmeler karşısındaki silik tutumlarına, Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki kadrolaşmaya karşı ses çıkarmamalarına,

—Özellikle birinci basamakta yaşanan geçici görevlendirmeleri gündemlerine bile almamalarına,

—Hekimlere yapılan şiddet dahil, her türlü saldırılar karşısındaki sessizliklerine,

—Yemeklerimizin ücretlendirilmesi girişimi karşısındaki teslimiyetlerine,

—SSGSS, Kamu Hastane Birlikleri, Tam Gün,….. yasa tasarılarındaki alamadıkları tutumlara, gösteremedikleri çalışmaya,

-……..…………………………………………

İlişkin sayısız konudaki silik-teslimiyetçi- bürokratik tavırlarına da değinmeyeceğiz.

Ama sayın meslektaşımız, tek bir çağrımız var size: Oyunuza sahip çıkın! Hekim Birliği‘ne verdiğiniz oylara sahip çıkın! Hekim Birliği’ni yönetime taşırken ki beklentilerinize sahip çıkın!

Oylarınızla seçtiğiniz “Hekim Birliği” nin oluşturduğu Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu, geçmiş iki yılda olduğu gibi yine hekimlerin hayatında dahil değil. Her zamanki gibi kendileriyle başlayıp biten bir zemini tariflemekten başka yaptıkları bir şeyde yok. Bu zeminde direnmek yok, mücadele yok, örgütlülük yok, dayanışma yok, TTB yok, Antalya Tabip Odası yok, halkın sağlığı yok, sağlık emekçileri yok,…….hekimler yok.

Ne üzücü ki, bu arkadaşlar da ahde vefa da yok. Son olarak 20 Ocak 2009 Cuma günü Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneğinin zorunlu rotasyon uygulaması ile ilgili yaptığı açıklama öncesi ve sonrası yaşananlar bizler açısından bardağı taşıran son damla olmuştur.  Mevcut Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu, bir şey yapmıyor, ama yapmak isteyen hekimlerin çalışmalarını da engellemekten geri durmuyor.***

Durum artık öyle bir noktadadır ki; Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneğinin basın açıklama metnini isteyen gazeteye bir arkadaşımız tarafından tabip odasından çekilen faks bile artık sorun edilebilmektedir.  “Hekimsiz Bir Tabip Odası” ve “Tabip Odasız Hekimler” yaratan anlayışın bırakın çalışmalara katılmamızı odaya gelmemize bile tahammülü olmadığı bu olayla bir kez daha kanıtlanmıştır. Bu arkadaşlar da ahde vefa da olmadığı bir kez daha görülmüştür. Artık, bu duruma sessiz kalmamız, sessiz kalarak onay vermemiz beklenmemelidir.

Geçen dönemde de uyarmıştık. Bu uyarılarımız Hekim Birliği’nden beklentisi olan, dolayısıyla da genel kurulda kendilerine oy veren bazı meslektaşlarımızın zaman zaman tepkisini de çekmişti. Aradan geçen zaman zarfında, uyarılarımızda ne kadar haklı olduğumuz defalarca açığa çıkmıştır.

Mevcut yönetimin, yapmadığı işler bir yana, kendi yetmezliğini örtmek amacıyla başta TTB olmak üzere kendi dışındakileri hedef alan iftiralarını da kaldırabilecek, durumda hissetmiyoruz kendimizi. Bizler artık Hekim Birliği’ne görevlerini her fırsatta hatırlatacağız. Görevlerini yapmaya davet edeceğiz. Yapmadıklarında siz meslektaşlarımıza şikâyet edeceğiz.

Biz bunları yapacağız ama asıl sorun “Hekim Birliği”ni yönetime taşıyan sizlerin oylarınıza sahip çıkıp çıkmayacağınızdır.

Saygılarımızla

DEMOKRATİK KATILIM GRUBU

***Gerekli gereksiz her konuda cep telefonlarımıza mesaj atarken bu etkinliğin duyurusu maille destekliyoruz diye yapılmıştır. Açıklamaya göstermelik olarak Tabip Odası yönetiminden sadece bir kişi katılmıştır. Bunun dışında başka bir şeyde beklenemezdi bu arkadaşlardan.

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın