Paranın doktoru olmayacağız

Antalya Çağdaş Hekimler > Paranın doktoru olmayacağız

13 Mayıs 2012 Pazar günü yapılacak Antalya Tabip Odası seçimlerinde Çağdaş Hekimler

olarak tüm kurullara aday olduklarını açıklayan Dr.Metehan Akbulut, yaşanılan süreçte ne istediğini bilen güçlü bir Antalya Tabip Odası’na her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunu söyledi.

Olmak ya da olmamak

“Mesleğimizi hiçbir gücün baskısı altında yapmayacağımıza dair Hipokrat yeminimizle başlayan hekimlik yolculuğumuzun, “olmak ya da olmamak” repliğini yazan William Shakespeare’le buluştuğu bir evresindeyiz.” diyen Çağdaş Hekimler Grubu yönetim kurulu adayı Dr.Metehan Akbulut, “Yaşadığımız hak kayıplarına, mesleğimizin itibarsızlaştırılmasına, hekime yönelik şiddete ve sağlık alanının ticarileştirilmesine karşı Çağdaş Hekimler olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kararlılıkla mücadele yürüteceğiz” dedi.

Paranın doktoru olmayı reddediyoruz

Kamu ve kişi yararını gözetmeyen bir hekimlik uygulamasını kabul etmediklerini, sermayenin ve piyasanın çıkarlarını önceleyecek bir anlayışı reddettiklerini vurgulayan Dr. Akbulut, “paranın doktoru olmayı reddediyoruz, mesleğimize, onurumuza, halkın sağlık hakkına ve ülkemize sahip çıkıyoruz. Mücadelemizin ana eksenini de bu oluşturuyor Mesleğimizi toplumun ve bireylerin yararına uygulamaya devam etmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Hekimliğin değersizleştirilmesi süreci

“IMF ve Dünya Bankası gibi uluslararası sermaye kuruluşları tarafından hazırlanan ve AKP Hükümeti tarafından ısrarla uygulanan Sağlıkta Dönüşüm Programı ile ülkemiz sağlık ortamı piyasalaşmanın son hamlesi için hazır hale getirilmiştir. Tüm düzenlemeler aynı zamanda hekimliğin değersizleştirilmesi sürecidir.

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın