Teşekkür -Ahmet Turan Aydın

Antalya Çağdaş Hekimler > Teşekkür -Ahmet Turan Aydın

Doğrudan seçimle oluşan özgür iradeye saygılıyız. Seçimi kazanan meslektaşlarımıza başarılar diler; kendilerinden hekim onuruna yakışır bir tabip odası etkinliği beklediğimizi duyurmak isteriz.

 

Değerli Meslektaşlarım,

Çağdaş Hekimler,

Antalya Tabip Odasının kurullarının seçiminde, iyi hazırlandığımıza inanmamıza rağmen arzu etmediğimiz bir sonucu aldık. Doğrudan seçimle oluşan özgür iradeye saygılıyız. Seçimi kazanan meslektaşlarımıza başarılar diler; kendilerinden hekim onuruna yakışır bir tabip odası etkinliği beklediğimizi duyurmak isteriz. Öncelikle bize oy veren veya vermeyen, kampanya esnasında bizleri nezaketle karşılayan; elimizi sıkan tüm meslektaşlarımıza tekrar teşekkür etmek istiyorum.

Seçim çalışmaları süresince polemiğe girmeden mesleğimizin sorunlarını bu sorunların nedenlerini, hükümetin uyguladığı “ Sağlıkta Dönüşüm Programının “ sağlıktaki yıkımını ve çözüm önerilerimizi anlatmaya çalıştık. Karşıt kampanyayı yürüten meslektaşlarımız ise başta mesleğimiz olmak üzere sağlık alanına dair (varsa) projelerini anlatmak yerine; gerçekle hiçbir ilgisi olmadığını kendilerinin de bilmesine rağmen bizleri PKK’lı ve Kürtçü olmakla suçladılar. Bu suçlamalarıyla bizler hakkınızdaki görüşlerinizi dar bir alana sıkıştırarak; sizlere önyargısız ve özgürce ulaşmamızı engellediler. Bilinçli sistemli olarak yürütülen bir kampanya ile sürekli karalandık. Bu kampanyadan birçok meslektaşımızın etkilenmesi ve blok oylarıyla tavırlarını sergilemeleri bizleri üzdü. “Tam Bağımsız, Özgür, Çağdaş, Laik, Demokratik bir Cumhuriyet “ istediğimizi ve bir arada yaşama sıkıca bağlı olduğumuzu sık sık dile getirmemize rağmen yıkıcı söylemlerle hareket alanımız daraltıldığı için sesimizi duyuramadık.

Değerli meslektaşlarım, seçim sürecinin hekimlik onuruna yakışır bir olgunlukta geçmesinde; seçim günü yaşadığımız şölen havasında bizlerin katkısının büyük olduğuna; seçime artan ilginin de çalışmalarımızdan kaynaklandığına inanıyoruz. Bilinçle kullandığınız oya ve verdiğiniz desteğe tekrar teşekkür etmek istiyorum. Bu vesileyle sizler adına, kurullarımıza aday olan ve kampanya süresince büyük özveriyle çalışan; maddi ve manevi her türlü desteği veren meslektaşlarıma da teşekkür ve şükranlarımı sunarım.

Çağdaş Hekimler Adına

Prof. Dr. Ahmet Turan AYDIN

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın