Yeni dönem başladı

Antalya Çağdaş Hekimler > Yeni dönem başladı

4 Mayıs 2014 tarihinde gerçekleştirilen seçimler sonucunda yeni seçilen

Antalya Tabip Odası yönetim kurulu, yaptığı ilk toplantıda Prof.Dr Ertan Yılmaz’ı yönetim kurulu başkanı olarak belirledi.

Görev dağılımı sonucunda Egemen Aktaş genel sekreterliğe, Halil Duran muhasipliğe, İbrahim Çelik veznedarlığa, N.Nefi Kara, Özlem Bodur Yalçın veNejat Ergün ise yönetim kurulu üyeliklerine getirildi.
Çalışkan ve mücadeleci
Antalya Tabip Odası seçimlerde kullanılan oyların yaklaşık %60’nı alan Prof.Dr. Ertan Yılmaz çalışkan ve mücadeleci kimliği ile tanınıyor. Türk Dermatoloji Derneği Başkanlığı, Türk Tabipler Birliği Uzmanlık Dernekleri Eşgüdüm Kurulu Yürütme Kurulu Üyeliği, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı Başkanlığı gibi görevleri de bulunan Antalya Tabip Odası’nın yeni başkanı Prof.Dr. Ertan Yılmaz, 2013 yılı başında uğradığı hukuksuz görevlendirmeye karşı yürüttüğü mücadele ile kamuoyunun dikkatini çekti.
Farklı bir tabip odası
Görev dağılımı sonrası kısa bir açıklama yapan Prof.Dr. Ertan Yılmaz, hekimleri birleştiren, meslektaşlarıyla barışık, güler yüzlü, bağımsız, bilimsel, çok sesli, demokratik, çözüm üreten, mücadele ve müzakere eden bir Antalya Tabip Odası’nı yeniden yaratmak için çalışacaklarını söyledi.

“Bizim yönetim anlayışımızın temel felsefesi; “hekimler arasında mesleki deontolojiyi ve dayanışmayı korumak, hekimlerin hak ve yararlarını korumak. Bizler kendimizi sadece meslek odası üyelerimize değil, tüm hekimlere, sağlık çalışanlarına, topluma karşı sorumlu hissediyoruz.” diyen Prof.Dr. Ertan Yılmaz “Son on yıldan daha farklı bir Antalya Tabip Odası için çalışacağız. Tabip Odamızı bütün meslektaşlarımızla birlikte yöneteceğiz. Örneğin yönetim kurulu toplantıları bütün hekimlerin katılımına açık olacak. Yeniden aktifleştireceğimiz Hekim Meclisi’nde birlikte kararlar alıp birlikte uygulayacağız. Yeniden kuracağımız komisyon ve çalışma grupları ile üreten, çalışan mücadele ve müzakere eden bir Antalya Tabip Odası olacağız.” şeklinde konuştu.
Önceliklerimizi belirledik
Bağımsız, çağdaş, laik, demokratik bir ülkede, iyi hekimliğe sahip çıkmak için çalışacaklarını ifade eden Prof.Dr. Ertan Yılmaz ” Hekimliğin evrensel değerlerine bağlı kalarak, hekimlerin özlük, demokratik ve bilimsel haklarının takipçisi ve savunucusu olacağız. Halkın sağlık hakkı temel önceliklerimizden olacak. Emek ve demokrasi güçleri ile eşit ,özgür, demokratik, laik ve bağımsız bir ülke mücadelesi yürüteceğiz.” dedi.

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın