112 acil sağlık hizmetlerinde keyfiyet sürüyor!

Antalya Çağdaş Hekimler > 112 acil sağlık hizmetlerinde keyfiyet sürüyor!

Antalya 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde başta doktorlar olmak üzere tüm sağlık görevlileri, bir yılı aşkın süredir fazla çalıştırılıyor.

İl Sağlık Müdürlüğü görevine atanan Dr.İbrahim Gök, göreve başladıktan hemen sonra 112 Acil Sağlık Hizmetleri’nde çalışanların mesailerini doldurmadığını ileri sürerek şehir merkezindeki 112 istasyonlarında çalışanların sayısında azaltmaya gitmişti. Getirilen bu keyfi, gereksiz ve hukuksuz uygulama sonucunda sağlıkçılar, haftada en az 48 saat ve kesintisiz 24 saat çalıştırılmaya başladı.

Mevzuata aykırı bu uygulamanın bir örneği daha Türkiye’nin hiçbir ilinde yok. Antalya’nın ilçelerinde de olamayan ve sadece şehir merkezindeki 112 istasyonlarını kapsayan bu keyfiyet, bir yıldır tüm itirazlara rağmen devam ediyor.

İnsanları, haftada en az 48 saat ve 24 saat kesintisiz çalıştırılarak, acil sağlık hizmeti verdirmeye çalışmak, hem çalışanlar hem de halk sağlığı açısından son derece tehlikeli bir durum oluşturuyor. Uygulamanın bu şekilde devam etmesi halinde sağlık çalışanları ve halk açısından telafisi olanaksız sonuçlar yaşanmasından korkuluyor. Konuyla ilgili Sağlık İl Müdürlüğü hakkında açılan dava ise hala sürüyor.

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın