Adnan İş’e açık mektup-Dr.Metehan Akbulut

Antalya Çağdaş Hekimler > Adnan İş’e açık mektup-Dr.Metehan Akbulut

Rüzgar, yine tersten esiyor, bugünlerde. Çevrelerine kendilerini ”iyi insan” “iyi doktor” “memleket sevdalısı” diye tanıtan çok sayıda kişiye de rastlıyoruz.

Bu muteber kişiler , nirvanaya ermişçesine huzurlular !!!

Pek muhterem Adnan İş,
Kuşkusuz bu mektubu sadece sana yazmıyorum.  Şahsınızda tüm Hekim Birliği yürütücülerine, yani tüm Perinçsiz Kerinçek’lere sesleniyorum.

Sizlere bu açık mektubu yazma nedenim ise, TTB Merkez Konseyi üyesi 11 meslektaşımızın birkaç gün önce gözaltına alınmaları ile yaşadığımız süreç .

Öncelikle belirteyim ki meslektaşlarımızın gözaltı öncesi ve sonrası yaptıklarınız beni hiç şaşırtmadı. Gözaltından birkaç gün önce bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği talimat doğrultusunda , TTB Merkez Konseyi’ni kınadınız, suçladınız ve linç kampanyasına katıldınız.

Gözaltı sonrasında da “iyi hekimlik” karşıtlığınızı ve AKP’ye açık desteğinizi halen sürdürüyorsunuz. TTB Merkez Konseyi yöneticilerinin idamını isteyen bir açıklamayı şu ana kadar yapmamanıza ise şaşırdığımı belirtmek isterim.

Pek muhterem Adnan İş,
Yaptıklarınızla ve yapmadıklarınızla sahiplerinizin (!) sevgi ve takdirini kazandınız, ama benim değil.

Bugüne kadar AKP’ye hizmetleriniz için çok kısa bir süre içerisinde ödüllendirileceğinize de hiç kuşkum yok. Meslektaşlarımızın serbest bırakılması için ilan veren Tabip Odalarının yanında bile yer almayarak açıktan karşı tutumunuz emimim ki takdir edilecektir. Belki de TTB’ne kayyum atanırsa, TTB Merkez Konseyine sizleri görevlendirebilirler. Muteberliğiniz daha da artar, böylece.

Pek muhterem Adnan İş,

Parçası olduğunuz yapı ve projelerin ve neye hizmet ettiğinizin son derece farkındasınız. Tutumunuzun çok anlaşılmayacak bir yanı  yok. Daha öncede belirtmiştim; yaşanan, insani, siyasi, ahlaki iradenin teslim edilmesi olan tam bir zavallılık örneğinden başka bir şey değil aslında. Olanlar karşısında takındığınız tavır ve pervasızlık bu kadar ortadayken bunların üzerine mektubu uzatmanın çok da anlamı yok aslında. O nedenle mektubumu sonlandırıyorum.

Pek muhterem Adnan İş,

En karanlık dönemlerden birisindeyiz ve en karanlık günlerin tam ortasındayız.

Her şeye rağmen sonunda ‘iyi hekimlik değerleri’ kazanacak.

Hadi gücünüz yetiyorsa, susturun bizi!

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın