Antartika Direniyor-Dr.Metehan Akbulut

Antalya Çağdaş Hekimler > Antartika Direniyor-Dr.Metehan Akbulut

Tabip Odası nedir, ne yapar, ne yapmalıdır? … ve benzeri sorulara her meslektaşımızın kendince yanıtları vardır. Ancak, uzun uzun yazmaya gerek yok. Bugün asıl olarak kritik öneme sahip bir soruyu , lütfen tekrar kendi kendinize bir kez daha sorun. Hepimizin bildiği, hissettiği, yaşadığı olumsuzluklar nelerdir ve Tabip Odası ne yapmalıdır?

“Sayın Yönetim Kurulu üyemiz;
Bugünkü Yönetim Kurulu Toplantısı, gündem maddesi azlığı nedeniyle yapılamayacaktır.”

Yukardaki mesaj zaman zaman SMS olarak tarafıma Antalya Tabip Odası’ndan gönderilmektedir. Bugün de bu SMS’i aldım.

Penguen, Sürüde Casus Var

Yıl 2013 ve Gezi Direnişi başlamış. Polis binlerce insana karşı yoğun biber gazı ve tazyikli su ile müdahale ediyor. Diğer kanallar bir yana, bir haber kanalı olan CNN Türk ise “Penguen, Sürüde Casus Var” belgeseli yayınlıyor.

Hatırlarsanız CNNTürk’ün eylemler sürerken ve polis halka saldırıyorken penguenleri anlatan belgeseli yayınlaması, çok yoğun tepki çekmişti. Sosyal medyadan tepki gösteren kimi izleyiciler ise Dolmabahçe’deki eylemden bir kareye penguenleri yerleştirmiş ve fotoğrafa “Antartika Direniyor” yazmıştı.

Antartika Direniyor

Lütfen kendi kendinize sorun. Tabip Odası, haftada bir toplantı yapacak gündem bulamayabilir mi? Olağan bir ülkede birkaç yüzyılda gerçekleşebilecek olaylar Türkiye’de birkaç günde gerçekleşmiyor mu?

Goethe’nin dediği gibi “yaşadığımız her an kendi hakkını ister. Yaşadığımız her anın hakkını vermedikten sonra söylenen her şey buhar olup uçuyor.”

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın