Artık arada bir arzı endam bile etmiyorlar

Antalya Çağdaş Hekimler > Artık arada bir arzı endam bile etmiyorlar

Kendilerini Hekim Birliği olarak adlandırıyorlar…

Hekim hakları, Cumhuriyet, Laiklik, Atatürk …. dillerinden hiç düşmüyor…

Çok çok eskiden biraz solculuğa bulaşmış olanlar yok da değil içlerinde. Ama onlar da bırakın bizim mahallede oturmayı, artık çoktandır sokağımızın yakınından bile geçemiyorlar.

Bugün Antalya Tabip Odası yönetiminde çoğunluğu elinde tutan ve Hekim Birliği olarak bilinen, AKP ve onun şürekâsına söylenecek elbette çok şey var. Ancak bu kısa bir yazı olacak.

Ağırlıklı olarak AKP+MHP+İP…ittifakı ile 17 Nisan 2016 Antalya Tabip Odası Yönetim Kuruluna çoğunluklu olarak seçildiler.

Aradan neredeyse altı ay geçti….

Hekim hakları, halkımız, ülkemiz, laiklik, Cumhuriyet…için tek bir somut çalışma yürütmediler. Hiçbir karar almadılar, önerilerimize kulak tıkadılar, etrafından dolandılar, karar aldırtmadılar…..

Bakmayın siz Hekim Birliği’nin hekimlerden, Cumhuriyetten, demokrasiden, laiklikten, halktan …yanayız dediklerine.

Geçmiş yıllarda dostlar alışverişte görsün yada adet yerini bulsun misali; bu konularda ara sıra arzı endam ettikleri olurdu. Artık onu bile yapmıyorlar. Çünkü bir süredir, tam biat ettiler.

İşte rakamlar:

17 Nisan 2016 tarihinden bu yana Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu 17 kez toplandı ve toplam 91 karar aldı.

Bu kararların hemen hepsi meslektaşlarımızın soruşturma dosyaları, meslektaşlarımızın istifaları, oda çalışanlarımızın izinleri ya da maaş artışları, tabip odası harcamaları… vb konularında. Hekim hakları için, halkımız için, laiklik için, cumhuriyet için, demokrasi için, özgürlük için, eşitlik için, kardeşlik için… karar yok, çalışma yok, mücadele yok…..

Eğer hekimlik, halkımız, ülkemiz, eşitlik, kardeşlik, laiklik, cumhuriyet, barış, demokrasi…için aldıkları karar ve yaptıkları bir çalışma varsa açıklasınlar.

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Söyledikleri de, yaptıkları ortada.

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın