Bu davet BİZİM

Antalya Çağdaş Hekimler > Bu davet BİZİM

23 Aralık 2015 Çarşamba saat:18.30’da Antalya Tabip Odası’nda yapacağımız Çağdaş Hekimler toplantısına katılmaya davet ediyoruz.

 Değerli meslektaşımız

Antalya Tabip Odası’nın son iki yılda olduğu gibi mesleki değerlerimiz çevresinde:
-Dayanışmayı artıran,
-Emeğimize, mesleğimize ve geleceğimize sahip çıkan
-Dinamik mücadeleci

Bir şekilde yoluna devam edebilmesini ancak hep birlikte sağlayabiliriz

Bu çerçevede sizi; 2016 Nisan/Mayıs’da yapılacak Antalya Tabip Odası seçimleri öncesi, 23 Aralık 2015 Çarşamba saat:18.30‘da Antalya Tabip Odası’nda yapacağımız Çağdaş Hekimler toplantısına katılmaya davet ediyoruz.

Antalya Çağdaş Hekimler

SENSİZ BİR KİŞİ EKSİĞİZ!

Merkezi düzeyde Etkin Demokratik Türk Tabipleri Birliği (EDTTB) çizgisine bağlı; Antalya Tabip Odası’nda faaliyet yürüten ANTALYA ÇAĞDAŞ HEKİMLER GRUBU, son 35 yılda bu çatı altında üretilen demokratik, ilerici, eşitlikçi, barışçı, özgürlükçü ne varsa onları içermeyi hedefleyen bir gelenektir.

Bu gelenek, kuşkusuz hekimlik tarihiyle başlamış, özellikle de 1986 sonrası yaşanılan deneyimlerle olgunlaşarak bu günlere ulaşmıştır. Bir başka deyişle TTB ve bölge tabip odaları dolayısıyla Antalya Tabip Odası herkesin katkısına açık tamamlanmamış bir proje olarak da tanımlanabilir.

Gelinen noktada tamamlanmamış bir proje olmanın bütün olumluluk ve olumsuzluklarını da bağrında taşımaktadır. Her gün yeniden üretilme zorunluluğu olan böylesi bir projenin değeri ve anlamı, ona emek veren /zaman ayıran insanlarda cisimleşmektedir. Kendi başına proje, hiçbir şeydir. Bu çaba çevresindeki yaşanmışlıklar elbette bir değerdir. Yaşayan bir olgu olarakprojenin bugünü ve geleceği ise, bugünü yarından örme coşkusu ve cesaretiyle can bulacaktır.

Gerçekçi ve makul olma adına duyguları ve umudu söndüren söylemler yerine, hep birlikte olmaya özen gösteren ve uyumu eşitlikçi/ ayrıcalıksız bir sağlık sektörü ve sınıfsız-sömürüsüz-barış içinde bir dünya özlemiyle birlikte yürüyebilme kapasitesini geliştirmede arayan bir yaratıcılığı amaçlıyoruz.

Biz, metalaştırılmak istenen dünyada, insanı önceleyen reflekslerin tükenmediğine, bu onurlu çabalara anlamlı bir katkının da yukarıda sınırları kabaca çizilen anlayıştaki hekimlerden olacağına inanıyoruz.

Bugüne kadar ki çabaların daha da güçlenerek sürdürülmesi için bulunduğumuz yerden her birimizin mutlaka bir katkısı olabileceğine inanıyoruz. Bu süreçte şimdiye kadar emek veren/vermeyen/veremeyen herkesi, bütünlüklü bir TTB ve Antalya Tabip Odası içerisinde bulunduğu yer ve konumdan birlikte olmaya çağırıyoruz.

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın