Bütün mesele bu karanlığa teslim olmamakta -Dr. Metehan Akbulut

Antalya Çağdaş Hekimler > Bütün mesele bu karanlığa teslim olmamakta -Dr. Metehan Akbulut

İyi ve nitelikli hekimlik yapmak gittikçe zorlaşıyor.

Hekimler yarın ne olacağını bilemez durumda.

Hekimlere yönelik saygısız, hürmetsiz, değer bilmez tutumlar bilinçli ve sistemli olarak gündelik popülist politika haline getirildi.

Gelecek belirsizleştiriliyor, umutsuzluk arttırılıyor, tam bir çaresizlik ve teslimiyet hakim kılınmak isteniyor.

Şimdi  yeni bir başlangıç zamanı.  

“Başka bir yaşam, başka bir Türkiye, başka bir dünya” için ümitlerimizi tazeleme zamanı…

Şimdi mücadele etme zamanı…

Tekrar etmeye gerek yok aslında; Türkiye tarihinin en karanlık dönemlerinden birisinden geçiyoruz. 12 Eylül darbesiyle başlayan sürecin zirve noktası olan siyasal İslamcı rejim, ülkemizde iyiden ve güzelden yana ne varsa hepsini yok etmek istiyor.

Ülkemizde yaşanan olumsuzluklar sağlık ortamına, sağlık ortamında yaşadığımız bütün olumsuzluklar da olduğu gibi mesleki ortamımıza yansıyor. Biz hekimler, sıkıntılı, sancılı, sorunlu bir ülkede yaşayan tüm yurttaşlar gibi önemli sorunlarla karşı karşıyayız. Meslektaşlarımız başta olmak üzere  halkımız umutsuz, tedirgin, kaygılı.

Ülkemiz bir yangın yeri. Ama bu ilk karanlığımız değil, ilk kez geçmiyoruz karanlıklardan.

Ve biliyoruz ki: Bu karanlık da sonsuza değin sürmeyecek.

İşte bütün mesele bu karanlığa teslim olmamakta; Yaptıklarımızla, söylediklerimizle, sözlerimizle buna karşı direnci her zaman ve her yerde koruyabilmekte.

Elbette daha güzel bir gelecek için mücadele etmek, öncelikle öyle bir geleceği tahayyül etmeyi ve ona inanmayı gerektiriyor.

Hekimleri, halkımızı, ülkemizi saran bunca kötülükle baş etmek, iyiliği ve güzelliği çoğaltmak için bi’şey yapmalıyız. Ne sorunlarımızın çözümünü başka yerlere havale etmeye ne de bu kötülüğe teslim olmaya niyetimiz yok!

Antalya Tabip Odası seçimli genel kurulu, birçok zorluğa göğüs gererek, korumaya çalıştığımız iyi hekimlik değerlerinin yok sayıldığı, sağlık ortamında yaşanan karmaşanın, mesleğimize ve emeğimize saygısızlığın her geçen gün arttığı, kendi çalışma ortamlarımıza yabancılaştırıldığımız bir dönemde yapılıyor.

28 -29 Nisan  2018 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz Antalya Tabip Odası genel kurul ve seçimleri,   meslektaşlarımız, halkımız ve ülkemiz için yeni bir başlangıç  olsun.

“Bütün iyi kitapların sonunda
Bütün gündüzlerin, bütün gecelerin sonunda
Meltemi senden esen
Soluğu sende olan
Yeni bir başlangıç vardır
Her başlangıçta yeni bir anlam vardır.”

Her başlangıçta yeni bir anlam, yeni bir umut vardır .  Umut ise  bizim yenilmezliğimizdir…

On yıllardır insanı önceleyen ortak değerler çerçevesinde, başta meslektaşlarımız olmak üzere herkesin katkısı ile kendisini yeniden üreten Çağdaş Hekimlik çizgisinin haklılığı ve güçlülüğü her geçen gün daha derinden hissedilmektedir…

Desteğiniz umudumuzu çoğaltır.

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın