Görev ve Gereğini Yapmak!—2006-2008

Antalya Çağdaş Hekimler > Görev ve Gereğini Yapmak!—2006-2008

GÖREV ve GEREĞİNİ YAPMAK!

Yönetim kurulumuz ise rutin çalışma(ma)sı bir yana artık yapmakla yükümlü olduğu görevleri dahi yerine getir(e)memektedir.

Hiçbir açıklaması olmayan bu durum artık bizler açısından bir eleştiri, yönetim kurulumuz açısından ise basit bir özeleştiri ile geçiştirilemez.

…….

Yönetim kurulumuz bu durumda artık hukuk ve teamüllerin GEREĞİNİ! yapmalıdır.

Göreve başlamasının üzerinden üç ay geçtikten sonra Tabip Odamız Nereye?-1- başlıklı yazımızla Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu çalışma(ma)ları ile ilgili kaygılarımızı, önerilerimizi paylaşmıştık. Bu yazımızdan dört ay sonra ise, Bir Anlamı Var mı?-1–2–3–4 ve 5 yazılarımızla da eleştirilerimizi sürdürmüştük.

Yönetim kurulumuz ise rutin çalışma(ma)sı bir yana artık yapmakla yükümlü olduğu görevleri dahi yerine getir(e)memektedir. Hiçbir açıklaması olmayan bu durum artık bizler açısından bir eleştiri, yönetim kurulumuz açısından ise basit bir özeleştiri ile geçiştirilemez.

Bilindiği gibi genel kurullar bir örgütün en üst karar organlarıdır. Genel kurullarda alınan kararlar seçilen kurullarca yerine getirilmek zorundadır. 29 Mayıs 2006 tarihinde yaptığımız genel kurulumuzda: “Antalya Hekim Meclisi’nin yeni üyelerinin seçiminin en kısa sürede yapılarak 2006 yılı sonuna kadar ilk toplantısının yapılabilmesinin sağlaması için genel kurulumuz yeni seçilecek yönetim kurulunu görevlendirir.” kararını hep birlikte almıştık.

Alınan bu karara ve verilen göreve rağmen yönetim kurulumuz bu güne kadar Antalya Hekim Meclisi ile ilgili tek bir adım at(a)mamıştır. Kendisine verilen görevi dahi hiçbir gerekçesi olmadan sekiz aydır uygula(ya)mayan hatta uygulamak için herhangi bir çalışma içine bile gir(e)meyen yönetim kurulumuzun bu durumda yapması gereken aslında çok açıktır!

Yönetim kurulumuz bu durumda artık hukuk ve teamüllerin GEREĞİNİ! yapmalıdır.

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın