Güzel günler göreceğiz

Antalya Çağdaş Hekimler > Güzel günler göreceğiz

Ve biliyoruz ki bu karanlık da ilelebet değil.

Biz İnsanız, Biz Hekimiz
Gözümüz kendimizden başkasının durumunu
Görmeyecek kadar KARARMIŞ
Ruhumuz başkalarını düşünmeyecek kadar YIPRANMIŞ
Ve vicdanımız incinmeyecek kadar KÖRELMİŞ
değil….
Biz hekimiz…
Biz vicdanlıyız…
Ve biz heyecanlıyız…

Değerli Meslektaşımız,
16 Nisan 2016 Cumartesi hep birlikte gerçekleştireceğimiz Antalya Tabip Odası Genel Kurulu’nda, önümüzdeki iki yıl için nasıl bir tabip odası istiyoruz sorusuna hep birlikte cevap arayacağız

17 Nisan 2016 Pazar yapılacak seçimlerde ise önümüzdeki iki yıl süresince Antalya Tabip Odası kurullarında görev alacak meslektaşlarımızı hep birlikte belirleyeceğiz.

Antalya Tabip Odası seçimli genel kurulu, birçok zorluğa göğüs gererek, korumaya çalıştığımız iyi hekimlik değerlerinin yok sayıldığı; sağlık ortamında yaşanan karmaşanın, mesleğimize ve emeğimize saygısızlığın her geçen gün arttığı, kendi çalışma ortamlarımıza yabancılaştırıldığımız bir dönemde yapılıyor.

Bu süreçte asıl olarak kritik öneme sahip iki soru bulunmaktadır.
a) Hepimizin bildiği, hissettiği, yaşadığı olumsuzluklara ne diyoruz?
b) Hep birlikte-bulunduğumuz yer ve konumdan-iddiamız nedir? Ve hep birlikte ne yapacağız?

Değerli Meslektaşımız,
Evet, Türkiye zor bir dönemden geçiyor. Siyasette, ekonomide, sokaklarda ve toplumsal yaşamın her alanında gerilim ve kriz giderek tırmanıyor.
Ülkemizde yaşanan olumsuzluklar sağlık ortamına, sağlık ortamında yaşadığımız bütün olumsuzluklarda olduğu gibi mesleki ortamımıza yansıyor. Biz hekimler, sıkıntılı, sancılı, sorunlu bir ülkede yaşayan tüm yurttaşlar gibi önemli sorunlarla karşı karşıyayız.

En karanlık dönemlerden birisinde, en karanlık günlerin tam ortasındayız.

Ülkemiz bir yangın yeri Ama bu ilk karanlığımız değil, ilk kez geçmiyoruz karanlıklardan.

Ve biliyoruz ki bu karanlık da ilelebet değil.

Bu günler bizim gibi meslek örgütlerine daha fazla görev ve sorumluluk düşen günler.

Aydınlık bir Türkiye ve aydınlık bir gelecek için; meslek örgütlerinin bir büyük sorumlulukla ve öznesine insanı koyan bir çalışma anlayışı ile meslek alanları üzerinden bu ülke için, bu halk için, insanımız için doğruları söylemeyi sürdürmeleri gerekiyor. Aynen son iki yılda Antalya Tabip Odası’nın yaptığı gibi.

Değerli Meslektaşımız
Biz hekimler inançlıyız. Bizim yüreğimiz insan sevgisi ile dolu. Bu bizim en güçlü dayanak noktamız.

Elbette ve öncelikle, daha güzel bir gelecek için mücadele etmek öncelikle öyle bir geleceği tahayyül etmeyi ve ona inanmayı gerektiriyor.

Savaşın, eşitsizliklerin, adaletsizliklerin dünyamızdan yok edildiği, olumsuzluklarla dolu sağlık sistemimizin iyileştirildiği, halkın sağlığının öncelik haline getirildiği, hekim ve sağlık çalışanlarının bu öncelik içerisinde hak ettikleri koşullara kavuşturulduğu bir UMUDU taşıyoruz.

İnanıyoruz ki yarın yaratılacak daha büyük güzelliklerin ve bu güzelliklerle kurulacak yeni bir hayatın ve ülkenin kuruluşunda da biz hekimler olacağız.
İnanın
güzel günler göreceğiz çocuklar.
Güneşli günler göreceğiz.
Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar,
Işıklı maviliklere süreceğiz.

Değerli Meslektaşımız
Dünyamızın, ülkemizin, insanımızın ve hekimlerimizin içinde bulunduğu bu günkü koşullarda, bir hekime, bir meslek örgütüne, bir mesleki demokratik kitle örgütüne düşen görevlerin güçlüğü ve büyüklüğü ortada.

On yıllardır insanı önceleyen ortak değerler çerçevesinde, başta meslektaşlarımız olmak üzere herkesin katkısı ile kendisini yeniden üreten Çağdaş Hekimlik çizgisinin haklılığı ve güçlülüğü her geçen gün daha derinden hissedilmektedir.

Çağdaş Hekimler olarak sizleri; sağlık ortamı ve hekimlik sorunlarının çözümünde yeterli ve etkili reflekslere sahip, geniş bir desteği ile mücadele eden, kapılarını ve olanakları tüm hekimlere açık bir Tabip Odası’nı hep birlikte yaratmaya çağırıyoruz.

Çağdaş Hekimler olarak son iki yıldır, hep birlikte savunduğumuz ve kararlılıkla verdiğimiz mücadeleye devam etmek adına 17 Nisan 2016 Pazar günü gerçekleştirilecek seçimlerde bir kez daha desteğinizi istiyoruz.

     MESLEĞİMİZ,
          ONURUMUZ,
               İŞ GÜVENCEMİZ,
                    ÖZLÜK HAKLARIMIZ,
                         GELECEĞİMİZ,
                              SAĞLIK HAKKI,
                                   HALKIMIZ,
                                        ÜLKEMİZ
                                             …………
                                                    İÇİN
                                                         ÇAĞDAŞ HEKİMLER

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın