Hekim Birliği Yine Susuyor

Antalya Çağdaş Hekimler > Hekim Birliği Yine Susuyor

Bugünlerde Kamu Hastane Birlikleri Yasa Tasarısı ile ilgili Türkiye’nin dört bir yanında hekimler, sağlık çalışanları,.. örgütleri olan tabip odaları ,sendikaları,… ile yoğun bir faaliyet içindeler.

 

“Tam Gün” yasasını takiben Kamu Hastane Birlikleri Yasa Tasarısı çalışmaları hızlanmış olup tasarı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan 18 Mart 2010 tarihi itibariyle geçmiştir. Tasarı yasallaşırsa  bizler için “tam gün”le olgunlaştırılan süreçte bütünüyle güvencesiz, uzun süre ve düşük ücretle çalışmaya zorlanacağımız  bir yapı oluşmuş olacak.

Bugünlerde konuyla ilgili Türkiye’nin dört bir yanında hekimler, sağlık çalışanları,.. örgütleri olan tabip odaları ,sendikaları,… ile yoğun bir faaliyet içindeler.

27 Nisan 2010 tarihinde TTB, tabip odalarına gönderdiği bir yazı ile  Nisan ayı boyunca her odamızın ilinde çağrıcı olması ve süreçte aktif yer almasın istedi. Bu sürecin aktif örgütleyicisi olması gereken Antalya Tabip Odası yine suskun. Yine görmezden geliyor. Yine uzak duruyor.

Hekim Birliği yönetimindeki Antalya Tabip Odamız ise her konuda olduğu gibi hekimleri çok yakından ilgilendiren Kamu Hastane Birlikleri Yasa Tasarısı ile ilgili gelişmeler karşısında da bürokratik, silik hatta teslimiyetçi bir hat izlemeye devam ediyor.

 

ANTALYA TABİP ODASI SESSİZ.

ANTALYA TABİP ODASI SENSİZ.

HEKİMLER ANTALYA TABİP ODASIZ.


Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın