Kahvaltıda bir araya geldik

Antalya Çağdaş Hekimler > Kahvaltıda bir araya geldik

Çağdaş Hekimler 18 Nisan Pazar günü kahvaltıda bir araya geldiler. Sohbet havasında ve oldukça neşeli geçen kahvaltıda, Çağdaş Hekimler Antalya Tabip Odası seçim sürecini ve çalışmalarını da değerlendirdiler.

 

CAĞDAŞ HEKİMLER İDDİALI

9 Mayıs 2010 tarihinde yapılacak olan Antalya Tabip Odası seçimlerinde oldukça iddialı olan Çağdaş Hekimler Grubu üyeleri sabah kahvaltısında bir araya geldiler. Sohbet havasında ve oldukça neşeli geçen kahvaltıda, Çağdaş Hekimler Antalya Tabip Odası seçim sürecini ve çalışmalarını da değerlendirdiler.

Kahvaltı sırasında Antalya Tabip Odası seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulunan yönetim kurulu adaylarından Prof.Dr. Ahmet Turan Aydın,   “AKP iktidarı toplumsal yaşamın tamamını kendi ideolojisi doğrultusunda dönüştürmek istiyor. Sağlıkta dönüşüm projesi ile de sağlık alanındaki tüm değerleri ve kazanımları temelden tersine çeviren uygulamaları yaşama geçirmeye çalışıyor. IMF ve Dünya Bankası  gibi kuruluşların hazırladığı Sağlıkta Dönüşüm Programı ile,  mesleğimiz iş güvencemiz özlük haklarımız halkın sağlık hakkı geleceğimiz yok ediyor. Antalya Tabip Odası seçimleri işte böylesi kritik bir dönemde” yapılacak şeklinde konuştu.

Onurlu ve Kararlı Bir Duruş Gerekli

Bugün hekimlerin her zamankinden daha fazla bir arada olmaya ve örgütlü davranmaya ihtiyaçları olduğunu ifade eden Aydın; bu politikalar karşısında onurlu ve kararlı bir duruş gösterecek, hekimlik mesleki değerleri ile hekimlerin haklarını koruyacak, hekimlerin yaşadıkları haksızlıklar karşısında tüm olanakları ve kararlılığı ile onların yanında olacak bir Antalya Tabip Odası’na ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Tabip Odası Hekimsiz, Hekimler Odasız Kaldı

Aydın, halen yönetimde bulunan Hekim Birliği Grubunun teslimiyetçi silik ve bürokratik bir çizgi izlediğini, hekim haklarını savunamadığını iddia etti. Çağdaş Hekimlerin yönetimde olduğu dönemlerinde Hekim Meclisi Periyodik Genişletilmiş Yönetim Kurulu gibi organlar kurularak bütün hekimlerin oda yönetiminde söz yetki ve karar sahibi olduğunu anlatan Aydın,  mevcut yönetim tarafından bu anlayışında terk edilmesi sonucu genel kötü gidişatla birlikte maalesef tabip odamız hekimsiz, hekimlerde tabip odasız kalmıştır dedi.

Kazanacağız

Halen Antalya Tabip Odası yönetiminde olan Hekim Birliği Grubunun güvenilirliği ve inandırıcılığının kalmadığını vurgulayan Aydın, yönetimde oldukları yıllarda izledikleri akılcı mücadeleci hekimden halktan ve ülkeden yana çizginin haklılığının bu gün hekimler tarafından çok daha net olarak görüldüğünü ve bu anlayışın tekrar yönetimde olmasını  istediklerini belirterek, “meslektaşlarımızdan büyük destek görüyoruz,  seçimleri kazanacağız” şeklinde konuştu.

Hekimlerin Yanında ve Yakınında Olacağız

Bağımsız, çok sesli, demokratik, iyi hekimlik değerlerine sahip çıkan meslektaşlarıyla barışık ve güler yüzlü bir Antalya Tabip Odası için çalıştıklarını, ifade eden Aydın seçilmeleri halinde hekimlerin yanında ve yakınında olacağız dedi.

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın