Korkarak yaşıyorsan..-Dr.Metehan Akbulut

Antalya Çağdaş Hekimler > Korkarak yaşıyorsan..-Dr.Metehan Akbulut

Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin

Hekim Birliği’nin korkaklığına takmış değiliz elbette… Bazı yazıları sadece tarihe not düşmek için yazıyoruz. Bu yazıyı da bu minvalde değerlendirmek gerek.

Referandum süreciyle bir Hekim Birliği klasiğine daha hep birlikte tanıklık ediyoruz. Hekim Birliği’nin dört üyesinin çoğunluğunun direnci ile Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu referandumda tavrını, HAYIR olarak açıklayamıyor.

Daha doğrusu Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu’nun referandumdaki tavrını açıklaması, aylardır Hekim Birliği üyeleri tarafından engelleniyor.

Kuşkusuz HAYIR demek zorunda değil, Antalya Tabip Odası. Oy çokluğu ile evet kararını da açıklayabilir. Ancak ortada tuhaf bir durum olduğu da gerçek. 4+3=7 etmiyor bir türlü.

Hekim Birliği üyeleri, başta Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu toplantıları olmak üzere; nerede bir HAYIR oyu kullanacak bir hekime rastlasalar, kendilerinin de HAYIR dediklerini ifade ediyorlar. Biz Çağdaş Hekimler, ifade etmenin ötesinde bulunduğumuz bütün alanlarda HAYIR çalışması yürütüyoruz.

Madem bir oy birliği durumu söz konusu, HAYIR tavrımızı açıklayalım dediğimizde ise Hekim Birliği’nde “ama”, “fakat”, “lakin”, ….ile başlıyor, ulvi gerekçeler.

Bazı yazılarımızı tarihe not düşmek için yazdığımızı söylemiştik. Tarih kendinden menkul bu satırlara bakılarak yazılmayacak elbette. Ancak inandıkları (!) halde “ama”sız, “fakat”sız, “lakin”siz, HAYIR deme görevi ve sorumluluğu ile karşı karşıya olanlar eğer bu görüşlerini açıklamıyorsa ortada çok ciddi bir sorun var demektir.

Antalya çağdaş Hekimler web sayfası üzerinden tekrar okuyabileceğiniz Zavallılık üzerine, Yiğit olmalısın ölürken bile, Özlemek, Dilemek, Utanmak, Muhafızlık …yazılarında da bu soruna dikkat çekmeye çalışmıştık.

Tekrar dönelim en baştaki sorumuza: Hekim Birliği’nin bu tavrı ne anlama geliyor? Yanıtı çok basit;   Hekim Birliği, gerçekten HAYIR demiyor, her zaman ki gibi sadece diyormuş gibi yapıyor.

Hekim Birliği üyelerine bir kez daha sesleniyoruz: En iyimser ifade ile, sessiz kalarak yaratılmasına katkı sunduğunuz bu karanlık elbet bir gün dağılacak. O gün geldiğinde de sizin gibiler utancınızla baş başa kalacaksınız.

Friedrich Nietzsche ile bitirelim yazıyı:

……….

Denizleri seviyorsan, dalgaları da seveceksin,

Sevilmek istiyorsan, önce sevmeyi bileceksin,

Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin.

Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin.

Yaşamak için, mücadele şarttır.

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın