Manavgat Ziyaretimiz

Antalya Çağdaş Hekimler > Manavgat Ziyaretimiz

Hastane, tıp merkezi, sağlık ocağı gibi kuruluşlarda çalışan meslektaşlarını tek tek ziyaret eden Çağdaş Hekimler, bu ziyaretlerin ardından Tabipler Odası lokalinde düzenlenen yemekte hekimlerle bir araya geldiler.

Tabip odası hekimlere sahip çıkmadı

Antalya Tabip Odası seçimlerine kısa bir süre kala Çağdaş Hekimler, ilçe ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor.

Manavgat’ta bulunan hastane, tıp merkezi, sağlık ocağı gibi kuruluşlarda çalışan meslektaşlarını tek tek ziyaret eden Çağdaş Hekimler, bu ziyaretlerin ardından Manavgat Tabipler Odası lokalinde düzenlenen yemekte hekimlerle bir araya geldiler.  Oldukça neşeli ve sohbet havası içinde geçen yemekte söz alan hekimler çok fazla sorun yaşadıklarını, karşılaştıkları sorunlarda yalnız kaldıklarını ve  tabip odasının kendilerine sahip çıkmadığını dile getirdiler.

Eleştiriler haklı

Çağdaş Hekimlerin yönetim kurulu adaylarından Dr.Çetin Özkan, eleştirilerin haklı olduğunu belirterek, bir süredir tabip odası yönetiminde olan ekibin, hekimlerle bağları tamamen kopardığını söyledi. Mevcut yönetim hakkındaki eleştirilerini sürdüren Dr.Çetin Özkan, “Manavgat’ta halen 248 meslektaşımız odaya kayıtlı. Mevcut hekim meclisi tüzüğü ile en az altı temsilcinin olması gerekiyor. Bu konuda alınmış genel kurul kararlarımızda var. Ancak mevcut yönetim iki dönemdir alınan genel kurul kararlarının gereği bile yerine getiriyor. Antalya’da hekimsiz tabip odası, odasız hekim sürecini biran önce durdurmalıyız”  şeklinde konuştu.

Sorunları ancak hep birlikte çözebiliriz

Kendilerinin yönetimde olduğu dönemlerde kurdukları Antalya Hekim Meclisi ile hekimlerin tabip odası yönetimde söz yetki ve karar sahibi olduğunu vurgulayan Dr.Çetin Özkan, “Maalesef bu dönemde hekimler tabip odasız, tabip odası da hekimsiz kalmıştır” dedi.

Dr.Çetin Özkan son olarak, “Biz yaparız, biz çözeriz vaatlerinde bulunmuyoruz. Ne yapabilirsek ancak tüm meslektaşlarımızla birlikte yapabiliriz. Biz sadece tüm meslektaşlarımızla birlikte odayı yönetme vaadinde bulunuyoruz. Adları yönetimde olsa yönetim kurullarının asli görevi üyelerinin sürece doğrudan müdahalesini sağlamaktır. Bazıları buna katılım diyor. Biz katılım değil birlikte yapan bir tarzı hayata geçirmeye çalışacağız.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın