Özlemek, Dilemek, Utanmak, Muhafızlık

Antalya Çağdaş Hekimler > Özlemek, Dilemek, Utanmak, Muhafızlık

Geçen hafta içinde bir çok basın yayın kuruluşunda “Kafa kesmekten zevk alan IŞİD lideri, geride bıraktığı kedisini özlüyor. “

başlığı ile haberler yayınlandı. (http://www.hurriyet.com.tr/kafa-kesmekten-zevk-alan-deas-lideri-geride-biraktigi-kedisini-ozluyor-40284433  )

Yukarıdaki linkten ayrıntılarını okuyacağınız haberde IŞİD’ın en çok aranan liderlerinden Raşid Kasım, Washington’da yaşayan akademisyen Amarnath Amarasingam’la yaptığı röportajda, Suriye’ye geldikten sonra en çok kedisini özlediğini söylemesi özellikle öne çıkarılmıştı. Eğer Raşid Kasım, en çok kedimi özlüyorum diyorsa özlemiştir.
………..
Yine geçen hafta aralarında Antalya’dan meslektaşlarımız Prof.Dr. Erdal Gilgil, Yrd. Doç. Dr.Hafize Öztürk Türkmen, Doç.Dr. Mustafa Cumhur İzgi, Prof.Dr. Nursel Şahin, Yrd. Doç.Dr. Suzan Yazıcı ve Prof. Dr. Taha Karaman’ında aralarında olduğu binlerce kişinin 677 sayılı KHK ile görevden uzaklaştırılması karşısında Antalya Tabip Odası Yönetimini çoğunlukla elinde tutan Hekim Birliği (AKP+MHP+ İP ittifakı) ise sadece bizlere gönderdiği e-posta ile dilekte bulundu.

Hekim Birliği de, meslektaşlarımızın görevden uzaklaştırılması karşısında “…evrensel hukuk kurallarının temel alınması ve yapılan işlemlerin geri alınması en büyük dileğimizdir.” diyorsa arkadaşlarımızın geri dönmesini istiyordur/diliyordur.
…………….
TTB Başkanı Prof.Dr.Raşit Tükel 7 Aralık 2016 Çarşamba günü KHK’ler ile ilgili görevden uzaklaştırılan meslektaşlarımız için Antalya’da olacak. Hekim Birliği bu süreçte de yer almayacağını söyledi.
……………..

Yazıyı uzatmaya gerek yok.

Bugünün dünyası ya da Türkiye’deki ortamı dert etmeyenler için mesele yok! Onları konu etmenin anlamı da yok.

Ancak, yaşananları dert ettiğini (!) söyleyip te yaşananlara başka dünyalardan bakarmış gibi bakmayı tercih edenleri gördükçe durumun vahim tarafları çok.

Hekim Birliği!!!
Fotoğraftaki bilim insanlarımızın, meslektaşlarımızın, iyi bakın gözlerine ve artık utanacaksanız da utanın. Mahsuru yok
………

Bu memlekette kimin, ne için, ne kadar, nasıl mücadele ettiği de ortada.

Eşitlik, özgürlük, kardeşlik, demokrasi, barış, laiklik…..kısacası solun temel kabullerini yok sayanlardan,
Gericilik ve emperyalizme karşı mücadeleyi hasıraltı edenlerden,
Emperyalizmin koçbaşlarıyla uzlaşı arayanlardan,
‘bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın’cılardan,
Sıradan olmayı solculuk diye yutturanlardan,
Başkasının acısını görmezden gelenlerden,
Akıllı, uslu solculuğu icat edenlerden,
……
Ve elbette biat edenlerden
bunalmış durumdayız.

Sadece göğsümüz sıkışıyoruz aleni.

Bazıları niyetler aleminde “Mustafa Kemal’in askeri” olduğunu sanarak kendilerini avutabilir. Ancak yaptıkları ve yapmadıkları ile gericiliğe, faşizme, emperyalizme… kalkan olmaktan başka bir şey yapmıyorlar. Sonuç olarak Mustafa Kemal’in yıktığı saltanatın temsilcilerinin muhafızlığını yapıyorlar.

Bu durumda olanları kendi tercihleri ile baş başa bırakıyoruz.

“Aynılar aynı yere, ayrılar ayrı yere”

Çağdaş Hekimler

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın