Sorularımıza yanıt aradık

Antalya Çağdaş Hekimler > Sorularımıza yanıt aradık

Antalya Çağdaş Hekimler Grubu  doktorlara yönelik “Aile Hekimliği Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey”  konulu bir toplantı düzenledi.

 

Toplantıda yapılan sunulara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz

Aile Hekimliği Adıyaman Deneyimi- Ali İhsan Gündoğdu

Aile Hekimliği ve Toplum Sağlığı Merkezi Hekimliği- Mustafa Vatansever

Doktorlar Sorularına Yanıt Aradı

Antalya Çağdaş Hekimler Grubu  doktorlara yönelik “Aile Hekimliği Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey”  konulu bir toplantı düzenledi.

Genel Pratisyenlik Enstitüsü Başkanı Dr.Mustafa Vatansever ile Aile Hekimi Dr.Ali İhsan Gündoğdu’nun konuşmacı olduğu ve çok sayıda doktorun katıldığı toplantı, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Mor Salonda gerçekleştirildi.

Belirsizlik, korku ve kaygı yaratıyor

Toplantıyı düzenleyen Çağdaş Hekimler adına açıklamalarda bulunan Dr.Metehan Akbulut,  Aile Hekimliği uygulamasındaki belirsizlikler nedeniyle iş güvenceleri özlük hakları çalışma koşulları ile ilgili  meslektaşlarının pek çok kaygı ve korku yaşadıklarını belirterek,  bu belirsizlikler ise  hekimleri mutsuz ediyor, dedi.

Aile Hekimliği ile ilgili bundan sonra neler olacağına dair bütün hekimlerin kafasında pek çok soru olduğunu vurgulayan Akbulut, ancak Antalya’daki doktorların  hafta sonuna kadar bir tercihte bulunmak zorunda olduklarını da hatırlattı.  Akbulut, meslektaşlarının gerçekten bir seçme haklarının  olup olmadığın da çok tartışmalı olduğunu ifade ederek, Aile Hekimliği’ni pek çok meslektaşımız  istemiyor, benimsemiyor ama mecburen bir tercihte bulunacaklar çünkü  kendilerini çaresiz hissediyorlar, dedi.

Tabip Odası Yönetimi İlgisiz

Bu tür bir bilgilendirme toplantılarının aslında Antalya Tabip Odası yönetimi tarafından yapılması gerektiğini vurgulayan Akbulut, ancak mevcut yönetim hekim sorunlarına ilgisiz dedi.

Uzun bir dönemdir bürokratik teslimiyetçi ve silik bir çizgi tarafından yönetilen Antalya Tabip Odasının hekimsiz, hekimlerinde tabip odasız kaldığını tekrarlayan Akbulut, egemenlerin ve yönetenlerin istediği de zaten buydu şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın