Suçluyum

Antalya Çağdaş Hekimler > Suçluyum

Dün saat 19.30’da gazetemize gelerek suçunu” itiraf etmek isteyen Dr.F.D. adlı şahıs özetle şunları anlatmıştır.

 

” Ben Dr.F.D. zorlu bir mücadele sonucu en yüksek puanları tutturarak üniversiteye girdiğim, uzun ve yorucu üniversite yaşamımı tamamlayıp doktor olduğum, sorumluluk ve çalışma yükü en ağır mesleklerden birini sürdürmeme rağmen geçim sıkıntısı çekerek ve hakarete uğrayarak yaşamayı içime sindirebildiğim için suçluyum”

Suçlarını birbiri ardına sıralayan Dr.F.D.’nin suçları kısaca şöyle:

* Poliklinikte 80- 100 hastaya bakmayı kabul ettiğim için suçluyum,

* Bu durumda her hastama 5 dakika zaman ayırıp, yakınmalarını yeterince dinleyemediğim, bu yüzden doğru tanı koyamadığım için suçluyum,

* Çarpık sağlık politikalarının olumsuz sonuçları benim omuzlarıma yüklenirken sesimi çıkartamadığım için suçluyum,

* Tıp eğitimi, sağlık örgütlemesi ve sağlık bütçesinin belirlenmesinde ağırlığımı koyamadığım için suçluyum,

Dr.FD.’nin DİĞER SUÇLARI NELER?

·36 saat hastanede kaldığı nöbet günlerinde yeterince zinde, uyanık ve dikkatli değil.

· Bu ülkede “İNSAN SAĞLIĞININ ÖNEMSENMEDİĞİNİ” haykıramadığı, bu gerçeği değiştirebilmek için, önderlik edemediği için suçlu.

İtirafçı Dr.F.D. “İnsan sağlığının önemsenmediği bir ülkede yaşamak hepimizin suçudur. Bu suçu tek başıma üstlendiğim içinde suçluyum.”

Suçunu kabul eden Dr. F.D daha sonra “Doktorluk mesleğine kara leke düşüren erdemsiz meslektaşlarımın yaptıklarına karşı çıkmadığım böylece tüm hekimlerinde aşağılanmasına rıza gösterdiğim için suçluyum.” Diyerek sözlerini sürdürdü.

Dr.FD. Kimdir?

1950 yılında Artvin’de doğdu. Hacettepe Üniversitesi Tıp fakültesini bitirdikten sonra iki yıl mecburi hizmet yapmak üzere Van’ın Aşkale ilçesine gitti. Bu arada vatani hizmet süresi olan 16 ayıda geride bıraktıktan sonra TUS’u kazandı. Ankara’da bir üniversite de asistan olarak çalışmaya başlayan Dr.F:D’nin dileği mezun olduğu okula dönerek bilimsel araştırmalar yapmaktı.

Dr.F.D. NE CEZA ALABİLİR?

Dr.F.D.’nin suçları saymakla bitmiyor. Biz de bir hukuk profesörüne danışarak, Dr.F.D.’ye ne ceza verilebileceğini öğrenmek istedik. Prof. A.B. “Dr.F.D.’nin suçu büyük.Elbette cezası da o nisbette ağır olacaktır. Sanıyorum emekliliğine kadar doktor kalmakla cezalandırılır.” Dedi. En iyi ihtimalle doktorluğu bırakıp bakkal dükkanı açabileceği sanılıyor.

Sosyal Güvenlik ve Genel Sağlık Sigortası ve işyeri hekimliği yasa tasarılarıyla son günlerde büyük beğeni toplayan, medyanın peşinden koştuğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. büyüğümüz Faruk Çelik ile çok özel bir röportaj

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın