Susmuyoruz, Korkmuyoruz, Hiçbir Yere Gitmiyoruz

Antalya Çağdaş Hekimler > Susmuyoruz, Korkmuyoruz, Hiçbir Yere Gitmiyoruz

17 Nisan 2022 Pazar günü Konyaaltı Belediyesi Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılacak Antalya Tabip Odası (ATO) seçimlerine Çağdaş Hekimler Grubu “Susmuyoruz, Korkmuyoruz, Hiçbir Yere Gitmiyoruz şiarı” ile katılıyor.  Çağdaş Hekimler Antalya Tabip Odasında düzenledikleri basın toplantısıyla adaylarını tanıttılar.

Seçim Bildirgemiz Hekimlik Andımız

Çok sayıda hekimin katıldığı basın toplantısında konuşan Dr. Çiler Akın Akdeniz “Çağdaş Hekimler olarak 1970’li yıllardan bu yana Antalya Tabip Odasında görevler üstleniyoruz. Çabalarımızın ve mücadele ettiğimiz iyi hekimlik değerlerinin Antalya’daki hekimler tarafından sahiplenildiğini görüyoruz “dedi.

Elli yıllık mücadele birikim ve deneyimleriyle 2022- 2024 Antalya Tabip Odası kurulları için yine aday olduklarını belirten Dr. Çiler Akın Akdeniz, 24 adaylarının 11’nin kadın hekimlerden oluştuğunu ve seçim bildirgelerinin ise Hekimlik Andı olduğunu söyledi.

Hekim Haklarını ve Hekimlik Değerlerini Savunuyoruz

“Asıl görevimiz hekimlerin haklarını korumak, çalışma ve yaşam koşullarının iyileşmesini sağlamak, hekimlik değerlerini savunmak ve halka eşit, ücretsiz, nitelikli, çağdaş bir sağlık hizmeti için çalışmak” diyen Dr. Çiler Akın Akdeniz,” İnsan yaşamına adanmış mesleğimizden aldığımız yetkiyle bu topraklarda binlerce yıldır iyi hekimlik yapıyoruz.  Bundan sonrada korkusuzca İyi Hekimlik yapmaya devam edeceğiz. Buradaydık, Buradayız, Susmuyoruz, Korkmuyoruz ve Hiçbir Yere Gitmiyoruz” şeklinde konuştu.

Çağdaş, laik, demokratik, bağımsız ve özgür bir Türkiye’de İyi Hekimlik yapmak istediklerinin altını çizen ve yaptıkları çalışmalardan ve yürüttükleri mücadelelerden örnekler veren Dr. Çiler Akın Akdeniz, “Örneğin son dört senedir, bağımsız, bilimsel, çok sesli, demokratik, çözüm üreten, birleştiren, meslektaşlarıyla barışık, iyi hekimlik değerlerine sahip çıkan, yenilikçi, güler yüzlü bir Tabip Odası yaratmaya çalıştık. Bu mücadelemizi yürütmekte kararlıyız. 17 Nisan 2022 Pazar günü gerçekleştirilecek seçimlerde, meslektaşlarımızın bir kez daha desteğinizi bekliyoruz“ dedi.

Antalya Çağdaş Hekimler Grubu’nun aday listesi şu isimlerden oluşuyor;

Yönetim Kurulu: Metehan Akbulut, Çiler Akın Akdeniz, İbrahim Çelik, M. Cumhur İzgi, Taha Karaman, Mustafa Tekin, Hülya         Toygar

Onur Kurulu: Sema Akman, Fatmagül Aslan, M.Cahit Bozyel, Meltem Demir, Filiz Ersel Tüzüner

Denetleme Kurulu: İsmail Gömceli, Hamide Öner Tomruk, Mehmet Yapıcı

Türk Tabipleri Birliği Büyük Kongre Delegeleri: Ö. Okan Cinemre, Elmas Döşemeci, Naci İşoğlu, H.Elif Peştereli, Nursel Şahin, Fikret Taş, Kaan Taşer,  Gülsün Gülay Yılmaz, Ulaş Yılmaz

Biz İnsanız,

Biz Hekimiz

Gözümüz kendimizden başkasının durumunu görmeyecek kadar KARARMIŞ

Ruhumuz başkalarını düşünemeyecek kadar YIPRANMIŞ

ve vicdanımız incinmeyecek kadar KÖRELMİŞ

değil…

Biz hekimiz…

Biz vicdanlıyız…

Ve heyecanlıyız…

 

Değerli basın emekçileri,

Çağdaş Hekimler olarak 1970’li yıllardan bu yana Antalya Tabip Odasında hekimlik değerlerinin, hekimlerin ekonomik, özlük, demokratik ve sosyal haklarının, halkın sağlık ve yaşam hakkının savunusu için görevler üstleniyor, mücadele ediyoruz.

Örneğin; son dört yıldır çağdaş, bağımsız, bilimsel, çok sesli, etkin, demokratik, çözüm üreten, birleştiren, meslektaşlarıyla barışık, iyi hekimlik değerlerine sahip çıkan, yenilikçi, güler yüzlü bir Tabip Odasını bütün meslektaşlarımızla yaratmaya çalıştık.

Bu çabalarımızın ve mücadele ettiğimiz iyi hekimlik değerlerinin meslektaşlarımız tarafından sahiplenildiğini görüyoruz. Meslektaşlarımızdan aldığımız onay ve güçle yeniden 2022-2024 Antalya Tabip Odası Kurullarına adayız. Bugün adaylarımızı açıklamak için buradayız.

Değerli basın emekçileri,

16 Nisan 2022 Cumartesi hep birlikte gerçekleştireceğimiz Antalya Tabip Odası Genel Kurulu’nda, önümüzdeki iki yıl için nasıl bir tabip odası istiyoruz sorusuna hep birlikte yanıt arayacağız.

17 Nisan 2022 Pazar yapılacak seçimlerde ise önümüzdeki iki yıl süresince Antalya Tabip Odası kurullarında görev alacak meslektaşlarımızı hep birlikte belirleyeceğiz.

Antalya Tabip Odası seçimli genel kurulu, birçok zorluğa göğüs gererek, korumaya çalıştığımız iyi hekimlik değerlerinin yok sayıldığı; sağlık ortamında yaşanan karmaşanın, mesleğimize ve emeğimize saygısızlığın her geçen gün arttığı, kendi çalışma ortamlarımıza yabancılaştırıldığımız bir dönemde yapılıyor.

Bu süreçte asıl olarak kritik öneme sahip iki soru bulunmaktadır:

  1. a) Hepimizin bildiği, hissettiği, yaşadığı olumsuzluklara ne diyoruz?
  2. b) Hep birlikte bulunduğumuz yer ve konumda iddiamız nedir ve hep birlikte ne yapacağız?

Değerli basın emekçileri

Tarihsel bir dönemden geçiyoruz; bu tarihsel dönemin her birimize yüklediği sorumluluk çok büyük.

Türkiye zor bir dönemden geçiyor. Siyasette, ekonomide, sokaklarda ve toplumsal yaşamın her alanında gerilim ve kriz giderek tırmanıyor.

Ülkemizde yaşanan olumsuzluklar sağlık ortamına, sağlık ortamında yaşadığımız bütün olumsuzluklarda olduğu gibi mesleki ortamımıza yansıyor. Biz hekimler, sıkıntılı, sancılı, sorunlu bir ülkede yaşayan tüm yurttaşlar gibi önemli sorunlarla karşı karşıyayız.

En karanlık dönemlerden birisinde, en karanlık günlerin tam ortasındayız.

Ülkemiz bir yangın yeri. Ama bu ilk karanlığımız değil, ilk kez geçmiyoruz böylesi dönemden.

Ve biliyoruz ki bu karanlık da ilelebet değil.

Dünyamızın, ülkemizin, insanımızın ve hekimlerimizin içinde bulunduğu bu günkü koşullarda, bir hekime, bir meslek örgütüne, bir mesleki demokratik kitle örgütüne düşen görevlerin güçlüğü ve büyüklüğü ortada.

Aydınlık bir Türkiye ve aydınlık bir gelecek için; meslek örgütlerinin büyük bir sorumlulukla ve öznesine insanı koyan bir çalışma anlayışı ile meslek alanları üzerinden ülkemiz için, halkımız için, insanımız için doğruları söylemeyi sürdürmeleri gerekiyor. Son dört yıldır Antalya Tabip Odası’nın yaptığı gibi.

Değerli basın emekçileri;

On yıllardır insanı önceleyen ortak değerler çerçevesinde, başta meslektaşlarımız olmak üzere herkesin katkısı ile kendisini yeniden üreten Çağdaş Hekimlik çizgisinin haklılığı ve güçlülüğü her geçen gün daha derinden hissedilmektedir.

Çağdaş Hekimler olarak son dört yıldır, hep birlikte savunduğumuz ve kararlılıkla verdiğimiz mücadeleye devam etmek adına 17 Nisan 2022 Pazar günü gerçekleştirilecek seçimlerde, meslektaşlarımızın bir kez daha desteğinizi bekliyoruz.

Saygılarımızla

Antalya Çağdaş Hekimler

Antalya Çağdaş Hekimler Grubu aday listemiz

Yönetim Kurulu: Metehan Akbulut, Çiler Akın Akdeniz, İbrahim Çelik, M. Cumhur İzgi, Taha Karaman, Mustafa Tekin, Hülya Toygar

Onur Kurulu: Sema Akman, Fatmagül Aslan, M.Cahit Bozyel, Meltem Demir, Filiz Ersel Tüzüner

Denetleme Kurulu: İsmail Gömceli, Hamide Öner Tomruk, Mehmet Yapıcı

Türk Tabipleri Birliği Büyük Kongre Delegeleri: Ö. Okan Cinemre, Elmas Döşemeci, Naci İşoğlu, H.Elif Peştereli, Nursel Şahin, Fikret Taş, Kaan Taşer,  Gülsün Gülay Yılmaz, Ulaş Yılmaz

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın