Vicdan sahibini arıyor-Dr.Metehan Akbulut

Antalya Çağdaş Hekimler > Vicdan sahibini arıyor-Dr.Metehan Akbulut

Hekim olmak herşeyden önce insan olmayı gerektirir. Bir hekim bu kadar vicdansız, bu kadar kör ve bu kadar zalim olabilir mi? Olabiliyor demek ki.

Hekimlerin, sağlık alanının, ülkemizin gündemi saniye hızıyla değişiyor. Ama “yerli ve milli” olan Cumhur ittifakının figüranlarından “Vatan”daşların iftiraları, çarpıtmaları, yalanları, yaftalamaları… sürekli tekerrür ediyor.

Ne zaman bitecek bu hikayeler merak ediyorum? Artık gına geldi birbirinin türevi iftiralarından, yalanlarından, yaftalamalarından. Ciddiye alıp yanıt vermek gerekir mi tartışmalı. Ancak yanıt verilmedikçe saçmalıklarının doğru olabileceğine en azından kendi kendilerini inandırma olasılıkları hiç de az değil.

Son saçmalıkları ise 1 Mayıs’ta Antalya Tabip Odası’nın yeni yönetim kurulunun Atatürk anıtına çelenk koymadığına dair. Yazılanların bir kısmı:

 

DR. OZAN UZKUT
Artik 1 mayista resmi bayramlarda tabip odamizin celengi 2 yil Ataturk anitinda goremiyecegiz secenlere hayirli olsun

DR. SELÇUK KOÇLAR’ın YORUMU
sabah istiklal marşı okunmuş abd solcuları ondan yok.Öğleden sonra bizim sosyal demokratlar sahte abd solcuları katılsın diye istiklal marşından vaz geçince koşturup gelmişler

DR.EROL YAMAN
Bugün Antalya Cumhuriyet Meydanında sabah 09:30 da icra edilen törene Mensubu olduğum bazı Dernekler ile bazı Meslek Odalarının yöneticileri ile üyelerinin tören alanına protesto edercesine gelmemeleri ve çelenk sunmamalarına çok üzüldüm. Bu kişileri geçerli bir mazeretleri yoksa (ki OLAMAZ ve OLMAMALI) şiddetle kınıyorum.
ÖĞLEDEN SONRA ANTALYA AYDIN KANZA PARKINDAN BAŞLAN YÜRÜYÜŞE, ANTALYA TABİP ODAMIZIN PANKARTI İLE KATILAN HEKİM MESLEKTAŞLARIMI TEBRİK EDİYORUM.
(NOT: Bundan sonraki icra edilecek Törenlerde; üyesi olduğum meslek odalarım ile üyesi olduğum dernekler çelenk sunmazlar ise ben de üyesi olduğum meslek odasının üyesi ve üyesi olduğum derneklerin üyesi olarak çelenk yaptırıp sunacağım. Şimdiden bilgi vereyim istedim. )

“Yerli ve milli” olan Cumhur ittifakının figüranlarından “Vatan”daşların yazdıkları yenilir yutulur cinsten değil. Tümüyle iftiralarla, çarpıtmalarla, yalanlarla,… dolu yorumlarında bilinçli olarak yaratılan bir karmaşa ile birlikte dil ve imla sorunları da hakim. Aynı zamanda her yanı cahillik kokan deli saçmalıkları yazdıkları.

Yazdıkları doğru mu? Değil. Hatta yaftalamaları, yalanları, iftiraları, çarpıtmaları, vicdansızlığın, acımasızlığın, insani ve politik kabalığın daniskası. Neden mi?

a) 1 Mayıs tarihinde yeni yönetim kurulu henüz mazbatasını alıp göreve bile başlamamıştı.

b) 1 Mayıs öncesi yönetimde ağırlıkta olan “Yerli ve milli” olan Cumhur ittifakının figüranlarından “Vatan”daşlar 1 Mayıs kutlamalarını, yönetim kurulu toplantısında gündem dahi yapmadılar.

c) 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü tüm dünyada özel bir gündür. Ancak, örneğin dedikleri gibi 23 Nisan, 19 Mayıs, 29 Ekim gibi bir gün değildir. Dolayısı ile Atatürk anıtına çelenk konulması gibi bir tören, değil Türkiye’de, dünyanın hiçbir yerinde yapılmamaktadır. 1 Mayıs’ta, sadece ve sadece kontrgerilla tarafından, 1977’de Taksim Meydanı’nda katledilenler için tören yapılmaktadır.

İşin özeti, ortada Atatürk karşıtları filan yok. Hekimleri, hekim hareketini ve tabip odamızı “Yerli ve milli” olan Cumhur ittifakının peşine takmaya çalışan figüran “Vatan” daşlar var. Daha önce de yazmıştım. Sizler Mustafa Kemal’in değil hekimleri, hiçbir şeyi değilsiniz. Konuyla ilgili birkaç ay önce yazmıştım. Dileyen arkadaşlarımız http://www.antalyacagdashekim.org/hakkmzda/cada-hekimlerden1/526-mustafa-kemal-in-hekimleriyiz-dr-metehan-akbulut.html linkinden okuyabilir.

Karşımızda çok konuşan, çok saçmalayan, çok iftira atan, hedef saptıran bir ekip var. Bilinenleri tekrarlamanın lüzumu yok.

Bu ekip ” Atatürkçülüğü, memleketin nasıl sevileceğini, ülkemize nasıl sahip çıkılacağını, yalnız biz biliriz diyerek kendileri gibi düşünmeyen herkesi “Atatürk düşmanı, bölücü, emperyalist uşağı,..” ilan edecek kadar gözünü karartmış durumda.. “Atatürk, bayrak, ülke sevgisi gibi kavramlar hiçbir zaman ve hiç bu kadar kirletilmemiştir herhalde.

Ne mutlu bize ki düşüncelerimiz, izlediğimiz tutarlı ve kararlı çizgi, sizinkine hiç benzemiyor. Mutluyuz. Size de kendinizle hesaplaşmanızı öneririz. İyi olur. Çünkü anlattıklarınız sizin hikayeniz, ayna korkusunu yenmelisiniz. Ötesi geçmiş olsun, acil şifalar!

Son notum şudur: Çağdaş Hekimler birazda “muhterem ve muteber olamayan ama hayallerini satmayan”, “zalimin, zulmün karşısında dimdik duran ” hekimlerden oluşmaktadır.

 

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın