Zırva Tevil Götürmez-Metehan Akbulut

Antalya Çağdaş Hekimler > Zırva Tevil Götürmez-Metehan Akbulut

Tüm içtenlikle ve dostane yaptığımız uyarılara rağmen “yerli ve milli” olan Cumhur ittifakının figüranlarından “Vatan”daşlar, inadım inat diyerek hekimlik ortamımızı zehirleyen tarzlarını ısrarla sürdürüyorlar.

Her zaman olduğu gibi zırvaları, iftiraları, çarpıtmaları, yalanları, yaftalamaları… devam ediyor.

Yalan, iftira, çarpıtma ve safsatalarla gündem saptırmaya ve kendi ayıplarını örtmeye çalışıyorlar.

Son zırvaları ise Antalya Tabip Odası web sayfasından Atatürk ve Türk Bayrağını kaldırdığımız saçmalığı. Neler yazmamışlar ki:

Selçuk Koçlar
Websitesinden Atatürk’ü ve Türk bayrağını kaldırarak mı “Çağdaş” saray karşıtı oda olacaksınız ?

Ali Rıza Üçer

Atatürk’ü ve Türk bayrağını kaldırmaları şaşırtıcı mı? Saray karşıtlığı (!) böyle mi oluyor?

Ozan Uzkut
ANTALYA TABİP ODASI WEB SAYFASINDAN ATATÜRK VE TÜRK BAYRAĞI KALDIRILMIŞ UMARIM DAHA İYİSİNİ KOYMAK İÇİNDİR KENDİLERİNİ ÇAĞDAŞ OLARAK NİTELENDİREN ARKADAŞLARA ATATÜRK VE BAYRAK DÜŞMANLIĞINI YAKIŞTIRAMAM ÇÜNKÜ

Yazdıkları doğru mu? Değil. Hatta yaftalamaları, yalanları, iftiraları, çarpıtmaları, vicdansızlığın, acımasızlığın, insani ve politik kabalığın daniskası. Neden mi?

Öncelikle belirtelim ki Antalya Tabip Odası web sayfasından Atatürk ve Türk Bayrağı kaldırılmamıştır. Bu tamamen asılsız bir iftiradır. Olayın özeti “yerli ve milli” olan Cumhur ittifakının figüranlarından “Vatan”daşlar geçtiğimiz iki yıl içinde odamızın web sayfasını da işin içinden çıkılmaz hale getirmişlerdir.

Birincisi, teknik olacak bir konu olmakla birlikte web sayfamız çökmek üzeredir.

İkincisi, iş bilmemezlikleri yüzünden web sayfasının responsive özelliği yani cep telefonları ile uyumu bozulmuştur. Yani cep telefonlarınızdan baktığınızda gerçekten Atatürk ve Türk Bayrağı’ nında olduğu logo gözükmemektedir. Normal bilgisayarda açtığınızda ise görülmektedir.

Üçüncüsü bu görünmemezlik yeni değil yaklaşık 1,5 yıldır olan bir durumdur. Eğer dedikleri gibi Atatürk ve Türk Bayrağı web sayfasından kaldırıldıysa, bunu yeni seçilen yönetim kurulu değil yerli ve milli” olan Cumhur ittifakının figüranlarından “Vatan”daşlar yapmıştır.

Geçen yazımda sormuştum. Bir hekim bu kadar vicdansız, bu kadar kör ve bu kadar zalim olabilir mi? diye. Olabiliyor demek ki.

Başta Antalya ve İzmir olmak üzere hekimlerin tüm ülke genelinde bu tür yalanlara, iftiralara, yaftalamalara gerekli yanıtı vermiş olması “Vatan”daşların ezberlerini iyice bozmuş olacak ki zırvalamayı sürdürüyorlar. “Vatan” daşları artık tüm hekimler yakınen tanıyor, biliyor. Nafile bu tür çabaları yine sonuçsuz kalacak.

Bu anlayışın ideolojik gıdasını nereden, hangi derinliklerden ve “akil”lerden aldığı, nerelerden organize edildiği ve destek gördüğü ise gün gibi ortada. Bunun için Türkiye tarihine kısa bir göz atmak yeterli. Siyasi partilerden-sendikalara, meslek örgütlerinden-derneklere kadar nereye bakarsanız bakın hep aynı merkezden ve aynı iftiralar çarpıtmalar yalanlar servis edilir ve taşeronlar aracılığı ile yaygınlaştırılır. Alana göre taşeron değişse de deyim yerindeyse bu ülkenin namuslu, onurlu, cesur inatçı,… insanları hep vurulması en kolay yerden vurulmaya, yalnızlaştırılmaya çalışılıyor. .

Daha öncede yazmıştım anımsatmakta yarar görüyorum.

Söz aslında “maruftur” ama bazen galiba Picasso’ya mal edilen öyküye de bağlanır. Ressam bir tablosunda yer alan çizme figürüyle ilgili bir kunduracının bilgisine başvurma gereği duyar. Onu atölyesine çağırır ve çizmelerin biçimleriyle ilgili bilgi alır. Bu sırada kunduracı kendi bilgisine başvurulmasından hoşnut bir halde, tablonun diğer bölümleriyle ilgili tavsiyelerde bulunmaya koyulunca, “lütfen” der, Picasso, “siz çizmeden yukarı çıkmayın”

Yerli ve milli” olan Cumhur ittifakının figüranlarından ”Vatan” daşlara bir kez daha sesleniyorum

Yıllardır eğilip bükülmeden,
Popülizm yapmadan,
Onurlarıyla mücadele eden,
Bedeller ödeyen,( halen ödemeye de hazır olan)
……………………….
Bizler karşısında LÜTFEN, ÇİZMEDEN YUKARI ÇIKMAYIN

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın