Yaşasın 1 Mayıs

Antalya Çağdaş Hekimler > Yaşasın 1 Mayıs

Antalya’da Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) ile Türk Mühendis Mimar Odaları Birliği (TMMOB) öncülüğünde organize edilen 1 Mayıs yürüyüş kutlamalarına binlerce kişi katıldı.

Antalya Tabip Odası’nın katılmadığı mitingde Çağdaş Hekimler pankart açtı.
FOTOĞRAFLAR İÇİN BU LİNKİ TIKLAYINIZ

Saat 13.00’ten itibaren Aydın Kanza Parkı’nda toplanan işçi ve mekçiler, kortej sırasındaki yerlerini aldıktan sonra ellerindeki afiş, döviz ve bayraklarla “Yaşasın 1 Mayıs, alanlardayız”, “Birleşe birleşe kazanacağız”, “İşçiler birleşecek, sermayeyi yenecek” sloganları eşliğinde saat 14.00’e doğru Cumhuriyet Meydanı’na yürüyüşe geçti. Güllük Caddesi’nde polis barikatlarıyla önlem alınırken, kaldırımlardaki küçük çöp kutularının dahi güvenlik amacıyla söküldüğü görüldü. “Yaşasın 1 Mayıs” pankartını taşıyan kortejin başındaki grup, saat 14.20 itibariyle Cumhuriyet Meydanı’na ulaştı. Kortejin sonunda yer alan grup ise saat 15.25’te mitingin yapıldığı Cumhuriyet Meydanı’na girdi.

Renkli görüntülerin yaşandığı yürüyüş ve mitin sırasında olağanüstü güvenlik önlemleri dikkat çekti. Cumhuriyet Meydanı’ndaki mitingin ardından Eğitim Sen Müzik Topluluğu ve Bandista konser verdi.

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın