Zavallılık üzerine

Antalya Çağdaş Hekimler > Zavallılık üzerine

İyi hekimliğe, en çok ihtiyacın olduğu günlerden geçiyoruz.

KHK’lerle ülke genelinde binlerce, Antalya’ da ise 61 meslektaşımız (bilebildiğimiz kadarıyla) kamu görevlerinden uzaklaştırıldı.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) görevden uzaklaştırılan bütün hekimlerin katılımını sağlamaya çalıştığı bir Çalıştay düzenliyor. TTB 29 Ocak 2017 Pazar günü Ankara’da düzenlenecek Çalıştay’ın duyurusunu 12 Ocak 2017 tarihinde yaptı.

Antalya Tabip Odası dahil bütün tabip odalarına gönderilen yazıda özetle “…Çalıştayda OHAL döneminde ihraç edilen hekimlerin yaşadıkları sorunlar ve bu sorunlara karşı çözüm önerileri ele alınacaktır….Odalarımızın işten atılan tüm hekimlere ulaşması ve onların etkinliğe katılımı için tüm kolaylıkları sağlaması önemlidir …..” deniliyor. İlgili duyuruya TTB’nin web sayfasından http://www.ttb.org.tr/index.php/Yazismalar/2017-01-12-14-43-59-6522.html  ulaşılabilir.

Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu’nun çoğunluğunu oluşturan Hekim Birliği uzun bir süre bu yazıyı görmezden ve duymazdan geldi. 25 Ocak 2017 günü yapılan son Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulunda yapılan tartışmalar sonucunda Çalıştay duyurusunun en azından KHK’lerle görevlerinden uzaklaştırılan 61 meslektaşımıza yapılması yönündeki önerilerimize hayır diyemediler. Dolayısı ile bu yönde bir görüş ve karar oluştu.

Ancak Hekim Birliği, bu kararın gereğini bile yapamadı. Gerekli gereksiz hemen her konuda SMS ve e-posta gönderilirken Antalya’daki 61 meslektaşımızı doğrudan ilgilendiren bu konuda bir SMS yada e-posta bile gönderemedi.

Peki bir SMS yada e-posta bile gönderilememesinin nedeni ne olabilir?

     Çok anlaşılmayacak bir durum yok. Yaşanan, insani, siyasi, ahlaki iradenin teslim edilmesi olan tam bir zavallılık örneğinden başka bir şey değil aslında.

     Dönekliğin veya biat etmenin ötesinde tam bir teslimiyet olan,zavallılık.

     Güce sevimli görünmenin, rüzgâr nereden esiyorsa, oraya doğru dönmenin diğer anlamı zavallılık.

     Zavallılık, omurgasızlığın bir başka ifadesi.

Hekim Birliği’ne  bir kez daha sesleniyoruz,

     Tabip Odası Yönetim Kurulu üyeliği, meşakkatlidir. Her daim zorluklara hazır olmaktır .

     Bu sorumluluk, gerektiğinde işten atılmak ,aç kalmak, dışlanmaya hazır olmak demektir.

     Sadece meslektaşlarınıza karşı değil; çevrenize, içinde yaşadığınız topluma, ülkenize ve elbette tüm insanlığa karşı sorumluluğun gereklerini yapmaktır.

     Tabip Odası Yönetim Kurulu üyeliğinin gereğini yapacaksanız, her şeyden önce insani bir duruşunuz ve tertemiz bir yüreğiniz olacak.

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın