Başkanlardan Çağdaş Hekimlere Destek

Antalya Çağdaş Hekimler > Başkanlardan Çağdaş Hekimlere Destek

Antalya Tabip Odası seçimleri öncesi geçtiğimiz dönemlerde tabip odası başkanlığı görevini yürütmüş olan doktorlar Çağdaş Hekimlere destek olduklarını açıkladılar.

 

Başkanlar, Çağdaş Hekimler diyor

Antalya Tabip Odasının önceki dönemlerdeki başkanlarından Çağdaş Hekimlere destek mesajı geldi.

9 Mayısta yapılacak olan Antalya Tabip Odası seçimleri öncesi geçtiğimiz dönemlerde tabip odası başkanlığı görevini yürütmüş olan doktorlar Çağdaş Hekimlere destek olduklarını açıkladıla.

Çağdaş Hekimleri destekliyoruz

Başkanlar yaptıkları ortak açıklamada, “Mesleğimiz ciddi bir sınavdan geçiyor, hepimiz geleceğimizden kaygılıyız, her zamankinden daha fazla bir arada olmaya ve örgütlü davranmaya ihtiyacımız var. Laik, demokratik, bağımsız bir ülkede, emeği sömürülmeden gelecek kaygısı olmadan bilimsel ve etik kurallar içerisinde iyi hekimlik yapmak istiyoruz. Mesleğimize meslektaşlarımıza insanımıza ve emeğe ülkemize sahip çıkmak, insanca yaşamak, sağlık hizmetlerinin ticarileştirilmesine karşı çıkmak, iyi ve onurlu bir hekimlik yapmak için, Çağdaş Hekimleri destekliyoruz”  dediler.

Başkanların mesajları:

1990-1992 yılları arasında Antalya Tabip Odası başkanlığını yapan Prof.Dr. Necati Dedeoğlu, “Çağdaş Hekimler yenilikten, katılımdan, değişim için mücadeleden yanadır. Yönetimde olduğu dönemlerde hekimlerin hemen hepsini kucaklayabilmiş, çalışmalara katabilmişlerdir. Etkin çalışmalar yürütmüşlerdir. Ben bütün hekimlerin yenilikten, katılımdan, değişim için mücadeleden yana, yani çağdaş olmaları gerektiğini düşünüyorum. Bu tutumu bize mesleğimizin özellikleri dayatıyor”

 

 

 

 

 

1992-1994 döneminde Antalya Tabip Odası başkanı olan Prof.Dr. Filiz Ersel Tüzüner, “Antalya’da Çağdaş Hekimler her zaman karanlığa   karşı durmuşlardır. Bu dönem aday olan çoğu arkadaşımı da yakından tanıyorum. Takdir ettiğim değerli meslektaşlarımın ve dostluğundan onur duyduğum Prof.Dr. Ahmet Turan Aydın’ın, Nusret Fişek geleneğinden gelen temsil anlayışını en iyi şekilde sürdürerek ileriye taşıyacağı inanıyor ve başarılar diliyorum.”

 

 

 

 

 

1994-1996 yılları arasında Antalya Tabip Odası başkanlığını yapan Dr. Fevzi Karakurt “Yönetimde olduğu dönemlerde gösterdiği performans ve hakim kıldığı çalışma tarzı çağdaş hekimlerle birlikte olmamda en büyük etken. Kapısı ve olanakları tüm hekimlere açık demokratik, katılımcı ve kapsayıcı bir yönetim anlayışının çağdaş hekimlerce yine oluşturulacağına inancım tam. Çağdaş Hekimler bir süredir var olan hekimsiz Antalya Tabip Odası, odasız hekim sürecine mutlaka dur diyeceklerdir.”

 

 

 

 

 

1996-1999 döneminde Antalya Tabip Odası başkanı olan Dr. Kubilay Döşeyen, “Çağdaş Hekimler sadece hekim haklarıyla değil ülkenin  önde gelen sorunlarıyla ilgilenmeyi, çözümler getirmeyi ve daha da ötesinde taraf olmayı başarmıştır. Bu grup bu güne dek tüm baskılara rağmen  çizgisinden asla ödün vermemiştir. Popülizm, pür meslekçilik yapmamıştır. Çağdaş hekimlik ideolojisinin her zaman yanında oldum, olmaya da devam edeceğim”

 

 

 

 

 

1999-2002 ve 2004-2006 yılları arasında Antalya Tabip Odası başkanlığını yapan Dr. Naci İşoğlu, “Uğradığı soruşturmalar, davalar, baskılar karşısında bir adım bile geri atmayan; gücünü haklılığından, meşruiyetinden ve hekimlere duyduğu güvenden alan etkin, kitlesel ve mücadeleci çizgi izleyen Çağdaş Hekimlerle bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada birlikte yürüyecek olmaktan büyük onur duyuyorum”

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın