Katili biliyoruz

Antalya Çağdaş Hekimler > Katili biliyoruz

Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’nde çalışan göğüs cerrahi uzmanı

Dr. Ersin Arslan’ın öldürülmesiyle ilgili olarak 19 Nisan 2012 Perşembe günü ülke genelinde sağlık emekçileri olarak iş bırakacağız.

Bu çerçevede Antalya’da Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Antalya Şubesinin iş bırakma ve saat:12.30’da İl Sağlık Müdürlüğü önünde yapacağı basın açıklamasına katılıyoruz

ÇAĞDAŞ HEKİMLER

 

Sağlık Emekçisi Dr. Ersin Arslan Gaziantep’te Taammüden Öldürüldü

ÜZGÜNÜZ… KIZGINIZ… ÖFKELİYİZ… TEPKİLİYİZ…

İSYAN EDİYORUZ!

19 NİSAN 2012 PERŞEMBE GÜNÜ SAĞLIK HİZMETİ VERMİYORUZ!

Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’nde çalışan göğüs cerrahi uzmanı Dr. Ersin Arslan, 17 Nisan günü bıçaklanarak öldürüldü.

Hiç kimse bu cinayeti “cehalet”le, “tepki”yle, “münferit”likle açıklamaya kalkmasın.

Taammüden öldürüldü Dr. Ersin Arslan.

Göz göre göre öldürüldü.

Yıllardır, sağlık ortamının vahşi bir şiddet ortamına dönüştüğünü, sürekli olarak saldırıya uğradığımızı, hekimlere-sağlık emekçilerine yönelik şiddetin artık dayanılmaz boyutlara geldiğini, can güvenliğimizin olmadığını söyledik, söylüyoruz.

Durumun vahametini kavrayıp tedbir alması gereken yetkililer ise kulaklarını tıkadılar, gözlerini yumdular, olan biteni seyretmekle yetindiler; daha da kötüsü hastaları hekimlere-sağlık çalışanlarına karşı kışkırtmaya devam ettiler.

Sağlıkta Dönüşüm” programı uygulandıkça sağlık emekçilerine yönelik şiddet artmaktadır. Sağlık emekçilerine yönelik artan şiddete karşı tepkilerimiz, taleplerimiz bu güne kadar yetkililer tarafından görülmemiştir. Yetkililerin bu tavrı ile sağlık emekçilerini ve halkı karşı karşıya getiren uygulamalarının geldiği aşama bir hekimin hayatına mal olacak seviyeye gelmiştir. Bu durum bizler açısından kabul edilebilir değildir.

Türkiye’nin bütün sağlık kurumlarında çalışan bütün sağlık emekçileri isyan halinde.

Bu nedenle yetkilileri uyguladıkları politika ve kullandıkları dilden vazgeçmeleri için uyarıyoruz. Mevcut sağlık sistemindeki sorunların kaynağının sağlık emekçileri olmadığını tekrar anlatmak için;

19 Nisan 2012 Perşembe günü bütün Türkiye’de hep birlikte sağlıkta şiddete karşı tepkimizi göstereceğiz.

19 Nisan 2012 Perşembe günü (acil servisler dışında) sağlık hizmeti vermiyoruz!

Kent Sağlık Hakkı Meclislerine ve Tüm Sağlık Örgütlerine Çağrımızdır;

Sağlık emekçileri ve halkın daha fazla karşı karşıya gelmemesi için, daha fazla sağlık emekçisi şiddete uğramasın hayatını kaybetmesin diye acilen almış olduğumuz bu eyleme desteğinizi bekliyoruz.

Halkımıza çağrımızdır;

Sağlıkta uygulanan politikaların sonucu halk ve sağlık emekçileri karşı karşıya gelmektedir. Sağlıkta uygulanan piyasacı uygulamalara, paran kadar sağlık sistemine hayır demek için Perşembe günü sağlık kurumlarına muayene için değil, eylem-etkinliklerimize destek vermek için gelin çağrısında bulunuyoruz.

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın