‘Özgür, Demokratik ve Eşitlikçi Bir Türkiye’

Antalya Çağdaş Hekimler > ‘Özgür, Demokratik ve Eşitlikçi Bir Türkiye’

Antalya Tabip Odası’nın katılmamasına hatta duyurusunu bile yapmamasına rağmen Antalya’dan hekimler ve Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri ‘Özgür, Demokratik ve Eşitlikçi Bir Türkiye’ mitingi içinAnkara’ya kalabalık bir şekilde gitti.

KESK, TMMOB ve TTB’nin çağrısı, emek-meslek örgütleri, demokratik kitle örgütleri ve siyasi partilerin katılımıyla düzenlenen “Özgür, Demokratik ve Eşitlikçi bir Türkiye” mitingi Ankara Sıhhiye Meydanı’nda yapıldı. Mitinge katılan yaklaşık 40 bin kişi, demokratik bir anayasa taleplerini dile getirdi.

Miting için sabah saatlerinden itibaren Ankara ve Ankara dışından gelen katılımcılar Hipodrom alanında toplanmaya başladı. Hipodrom alanından saat 10.30’da yürüyüşe geçen miting katılımcıları, isteklerini dile getiren sloganlar, döviz ve pankartlarla Sıhhiye Meydanı’na ulaştı.

Mitingde ilk konuşmayı KESK Genel Sekreteri Abdullah Taşdemir yaptı. Konuşmasında bir arada yaşam konusuna vurgu yapan Taşdemir’den sonra TTB Genel Sekreteri Altan Ayaz konuştu. Ayaz da, “Bu ülkenin gerçek sahipleri olarak anayasayı biz yazmak istiyoruz” dedi.

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı da, geleceği şekillendirecek uygulamaların kendilerine rağmen hayata geçirilmesine izin vermeyeceklerini belirterek, “Özgür, demokratik, eşitlikçi Türkiye talebimizi inadına haykıracağız” dedi.

Sıhhiye Meydanı’na bitişik Abdi İpekçi Parkı içinde kurulan platformdan yapılan konuşmaların ardından sanatçı, Sevinç Eratalay ile Grup Kızılırmak ve İlkay Akkaya bir konser verdi.

Yaklaşık 8 saat süren yürüyüş ve miting boyunca sık sık, “Yaşasın Halkların Kardeşliği”, “Bu ülke bu halk satılık değil”, “Katil ABD, işbirlikçi AKP” “Katil ABD Ortadoğu’dan defol”, “Kardeşçe yaşamak istiyoruz”, gibi sloganlar atıldı. 8 bin polisle güvenliği sağlanan alanda, polis helikopterleri de zaman zaman devriye uçuşu yaptı.

 

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın