Seviyesiz, uyduruk ve çarpıtmalarla dolu bir yorum-Dr.Metehan Akbulut

Antalya Çağdaş Hekimler > Seviyesiz, uyduruk ve çarpıtmalarla dolu bir yorum-Dr.Metehan Akbulut

En son söyleyeceğimi yine baştan söyleyeyim. Antalya Tabip Odası’nda hakim anlayış olan Hekim Birliği ve yürütücüleri, her zaman olduğu gibi ucuz cinliklerle, kaba çarpıtma ve demogojilerle Çağdaş Hekimlere saldırmaya devam ediyor. Ancak ne yazarlarsa ne söylerlerse söylesinler hekimler, bu yalanlara, iftiralara, karalamalara artık inanmıyor.

Hekim Birliği antiemperyalist hangi eylemin içinde olabildi?
Bu yazının yazılmasına vesile olan ise Çağdaş Hekimler facebook sayfasında 4 Kasım 2017 tarihinde düzenleyeceğimiz etkinlik duyurusunun altına Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Hekim Birliği Yürütücülerinden Dr.Feza Köylüoğlu’nun yazdığı yorumdur.

Dr.Köylüoğlu yorumunda; “Aynı yönetimde en azından her hafta beraber olmamıza ve şehir hastanelerinin saçmalığı konusunda herhangi bir ihtilafimiz olmamasına rağmen yangından mal kaçırır gibi bir grup adına böyle bir etkinlik düzenlemek en azından ayıptır. Çok bilinen ve tekrarlanan, emperyalizmin “böl-yönet” taktiği diye bir şey varsa, bizim “beraber ol ve diren” şeklinde bir tavır geliştirmemiz gerekirken çağdaş hekimin bu etkinlikle, olması gerektiği yerde olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.” diyor.

Dr.Köylüoğlu öz olarak, “Hekimleri bilgilendirmekle, uyarmakla, mücadeleye çağırmakla Çağdaş Hekimler en azından ayıp ediyor. AKP’yi eleştirmek emperyalizmin istediği bir şey. Çağdaş Hekimler emperyalistlerin hizmetinde.” Minvalinde ipe sapa gelmez ve boyundan büyük laflar ediyor.

Yangından mal kaçırmak ve ayıp üzerine
Yüzlerce örnek olmakla birlikte Dr. Köylüoğlu’na sadece bir örnekle sormak istiyorum: Referandum sırasında bütün yönetim kurulu üyeleri olarak da HAYIR diyorduk, tüm ısrarlarımıza rağmen hep birlikte HAYIR açıklaması yapılmasını, bizzat siz ve diğer Hekim Birliği üyeleri red etmedi mi?

Şimdi kalkıp böyle bir etkinliği düzenlememize ilişkin “yangından mal kaçırır gibi “ sözleriyle ucuz bir cinlik ve demogoji yapıyorsunuz. Soruyorum size: Şehir Hastaneleri bugün mü ortaya çıktı? Kaç yıldır aklınız neredeydi? Ağırlıkta olduğunuz odamızda, bu çalışmaları organize etmek yerine AKP destekçisi İP (Vatan Partisi) İl Başkanı ile Felsefe Seminerleri düzenlemeyi tercih etmiyor musunuz?

Elbette meslek odaları Felsefe Seminerleri gibi etkinlikler de düzenlemelidir. Bunları yaparken öncelikle hekimleri doğrudan ilgilendiren konularda da çalışma yürütmeyi ihmal etmemelidir. Sözüm bir parti il başkanının tabip odasında seminer vermesine de değil. Elbette ki siyasi parti ve temsilcileri ile de etkinlik düzenleyebilir, meslek odaları. Ancak ne hikmetse Antalya Tabip Odası çalışmaları hep İP üzerinden yürüyor. Bunun için Hekim Güncesine dışarıdan yazanlara bakmak bile yeterli.

Hekim Birliği AKP’ye doğrudan bir eleştiri de yöneltemiyor
Çağdaş Hekimler olarak 4 Kasım 2017 Cumartesi günü saat:16.00’da Antalya Tabip Odası’nda bir panel/forum düzenliyoruz. Bütün meslektaşlarımızı davet ettiğimiz etkinliğin konusu Şehir Hastaneleri Gerçeği ve Mersin Deneyimi” ile “Piyasalaşan Sağlık-Otoriterleşen Rejim Kıskacında Hekimler ve Sağlık Hakkı Mücadelesi”. Konuşmacılar ise Mersin Tabip Odası Başkanı Dr. Ful Uğurhan ve TTB Yüksek Onur Kurulu üyesi Dr.Ali Çerkezoğlu.

Normalde beklenen, böyle bir etkinliği Antalya Tabip Odasının düzenlemesidir. Meslektaşlarımızı, sağlık ortamını, halkımızı ilgilendiren böyle önemli gündemler hakkında Antalya Tabip Odası çalışma yürütmelidir. Ancak AKP+MHP+İP koalisyonu olan Hekim Birliği böyle çalışmalar yapabiliyor mu ? Kesinlikle yapamaz, yapamıyor da. Örneğin Hekim Birliği, Şehir Hastaneleri konusunu ela alsa AKP’ye söz söylemek zorunda kalacak. Peki söylebilir mi ? Kesinlikle HAYIR. Bugüne kadar AKP’ye dair doğrudan bir tek eleştiride bulunabildiğini gördünüz mü, duydunuz mu?

Seviyesiz, uyduruk ve çarpıtmalarla dolu bir yorum
Gelelim konumuza. Dr. Köylüoğlu’nun facebook yorumuna Çağdaş Hekimler’den bir arkadaşımız net yanıt vermiş: “Çok şey yazılabilir sizin yukardaki yorumunuzla ilgili. Ancak buna değer mi bilmiyoruz. Her zaman olduğu gibi ucuz cinliklerle, kaba çarpıtma ve demogojiyle bir yorum yazmışsınız. Seviyesiz, uyduruk ve çarpıtmalara dayalı bir yorum. Tüm çabamıza bu konuda zorlamamıza rağmen sizlerin çalışma mücadele etme gibi bir niyetiniz olmadığı yüzlerce kez kanıtlandı. Hekimlik, sağlık, halk, vatan sizlerin önceliği değil. Sadece aşağıdaki linklerde bulunan yazılardan bir kaç tanesine göz atmak bile bunun için yeterli http://www.antalyacagdashekim.org/…/cada-hekimlerden1.html  İftira atarak yalan söyleyerek kafa karıştırabileceğinizi sanıyorsanız da çok yanılıyorsunuz.”

4 Kasım 2017 Cumartesi günü saat:16.00’da Antalya Tabip Odası’nda düzenlediğimiz panel/foruma bütün meslektaşlarımızı bekliyoruz

Son Yazılar

antalya cagdas

2024-2026 Adaylarımız

Antalya Tabip Odası 2024-2026 dönemi için aday listemiz ve adaylarımızın kısa özgeçmişleri YÖNETİM KURULU  ADAYLARIMIZ

Paylaş:

Bize Ulaşın