Bir Anlamı Varmı?-1-2006-2008

Antalya Çağdaş Hekimler > Bir Anlamı Varmı?-1-2006-2008

Tabip Odamızın 1 Kasım 2006 günü bizlere ne için gönderdiği anlaşılamayan “İlaç ve Aşı satılması hk.” başlıklı e-mailde şunlar denmekte:

 

Sayın Doktor……

Yasa ve yönetmelikler çerçevesinde; eczane dışında bir başka yerde ilaç ve aşı satılmasının suç teşkil edildiği bilinmektedir. Üyelerimizin bu konuya gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyoruz.

Saygılarımızla;

Antalya Tabip Odası

Soruyoruz:

-Hekimlerin ilaç ve aşı satması ile ilgili, yeni bir yasal düzenleme mi yapılmıştır? Eğer yeni bir düzenleme varsa bu değişiklik neden bildirilmemektedir?

-Antalya’da ilaç ve aşı satan hekimler mi tespit edilmiştir? Hepimizi zan altında bırakan ve rencide eden bir yazı göndermek yerine öncelikle, suçu işleyen hekimler (varsa)hakkında soruşturma açılması gerekmez mi?

-Hepimizi rencide eden ve zan altında bırakan böyle bir yazı gönderilme ihtiyacı nereden doğmuştur? Yönetim kurulumuz meslektaşlarımızın, konuyla ilgili hassasiyet içinde olmadığını mı düşünmektedir?

Bir Anlamı Var mı?

NOT: Antalya Tabip Odası’na da iletilen tepkilerden sadece bir tanesini bilgilerinize sunuyoruz.

Sayın Antalya Tabip Odası Yetkilisi;

Bizim hassasiyet göstereceğimize emin olabilirsiniz. Ancak; acaba Eczacılar Odası da üyelerine reçetesiz ilaç satmamaları ve doktorluk yapmamaları konusunda hassasiyet göstermelerini rica ediyor mu?

Acaba Antalya Tabip Odası olarak siz de Eczacılar Odası`nı, size konuyu açtıklarında uygun şekilde cevapladınız mı? Lütfen başka grupların, odaların ticari işleri için bir daha mesaj göndermeyiniz.

Saygılarımla.

Dr..

Son Yazılar

Teşekkürler

17 Nisan 2022 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Antalya Tabip Odası seçimleri öncesi  Çağdaş Hekimler olarak,  seçimlerin sonucuna

Paylaş:

Bize Ulaşın